Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
241.298
1.48%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C

  Konya'da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim

  Boşandığı şahıs tarafından sokak ortasında tabancayla vurularak öldürülen Esmanur Karadayı'nın annesi, kızını hiçbir zaman yalnız işe yollamadığını, o sabah da uyuyakaldığını söyledi.
  • DHA
  • 10.01.2021 - 09:26
  • Güncelleme : 10.01.2021 - 11:45
  Konya'da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim

  Konya'da, 22 yaşındaki Esmanur Karadayı, 26 yaşındaki eski eşi Muhammed Karadayı'dan 2'nci kez boşandı.

  21 Aralık Salı günü saat 08.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Sırçalı Mescit Caddesi'nde camcılık yapan Muhammet Karadayı, 4 yıl önce evlendiği, aradan geçen süreçte boşanıp, tekrar evlendiği ve 20 Kasım'da anlaşmalı olarak yeniden boşandığı Esmanur Karadayı'yı sokak ortasında tabancayla başına ateş ederek öldürdü.

  ESKİ EŞİNİ KATLEDİP İNTİHAR ETTİ

  Ardından aynı tabancayı başına dayayıp, intihara kalkıştı. O anlar da güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı. Hastaneye kaldırılan Muhammet Karadayı da kaldırıldığı hastanede 3 gün sonra hayatını kaybetti.

  Konya'da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim ViDEO

  'KIZIMIN HAYALLERİ VARDI'

  Öldürülen Esmanur Karakaya'nın annesi Hacer Apaydın, 2 çocuğunun olduğunu hatırlatarak, kızı Esmanur'un acısının 15 yaşındaki diğer kızı Rabia ile dindirmeye çalıştığını belirtti. Bir iş yerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan kızı Esmanur'u her gün işe kendisinin götürdüğünü belirten Apaydın, şunları söyledi:

  ''O benden cesaretlidir. Ben, eski eşi bir şey diye korkardım. 'Annem sana bir şey yapar' derdim; ama o bana 'Korkma anne bir şey yapamaz. Ne geldiyse başımıza korktuğumuz için geldi' derdi. Ondan cesaret alırdım. Tam kurtulduk artık derken başımıza böyle bir olay geldi. Her gün işe ben götürüyordum. O gün uyumuş, kalmışım, ben götüremedim. Keşke ben orada olsaydım, önüne atlasaydım. Olan bana olsaydı. Ben yaşayacağımı yaşadım, keşke biraz da kızım yaşasaydı. O daha 22 yaşındaydı. Hayalleri vardı. O hiç hayatının tadını alamamıştı. Kızım defalarca şiddet gördü. Hep şikayetçi olduk; ama bir yaptırım olmadı.''

  4 YIL BOYUNCA HER GÜN ŞİDDET GÖRMÜŞ

  Kızının, Muhammet Karadayı ile evlenmesine ilk başta karşı çıktıklarını belirten Apaydın, "Seviyorum kızınızı alacağım' dedi. Biz de vermeye karşı geldik; ancak 1 yıl kapımızın önünden hiç ayrılmadı. Kızımızı verdik. 4 sene boyunca kızıma şiddet uyguladı. Karakollara gittik, raporlar aldık; ama bir çare bulamadık. Daha önce boşanmışlardı. Çocuğuma huzur vermedi. Sürekli şiddet uyguluyordu. Çocuğum ayrılmıştı, bitmişti artık. İşini de bulmuştu. Böyle ölüm çocuğuma layık mıydı? Kızım, 'Anne kurtulamam artık bu pislikten. Beni sürekli tehdit ediyor' diyordu, hatta 'Anneni, babanı öldürürüm' diyormuş.'' diye konuştu

  'AİLESİ SAHİP ÇIKMADI AMA BEN ONA ANNE OLDUM'

  Apaydın, eski damadı Muhammet Karadayı'ya kayınvalidelik değil, annelik yaptığını ve ailesinden daha çok ilgilendiklerini belirtti. Apaydın, "Ona hiçbir zaman hakkımı helal etmiyorum. Ben, ona annelik yaptım, kayınvalidelik yapmadım. Çocuğumun arkasında durdum; ama onu da ezmedim." dedi.

  'ARTIK BİZİM İÇİN HAYAT BİTTİ'

  Gözyaşlarını tutamayan Apaydın, "Artık anneler ağlamasın, ben de öldüm. Esmanur öldü, ben de öldüm. Artık bizim için hayat bitti. Benim çocuğum terbiyesizlik yapmadı. İşine gidiyordu. Böyle sokak ortasında öldürsünler diye büyütmemiştim kızım.'' dedi.

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #1

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #2

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #3

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #4

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #5

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #6

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #7

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #8

  Konya da kızı öldürüldü: Sokak ortasında öldürülsün diye büyütmedim #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir