Konya'daki boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürüldü

Sigortacılık yapan ve aynı zamanda boks antrenörü de olan 35 yaşındaki Orhan Çumralıgil ile 42 yaşındaki arkadaşı Dündar Kömürcü, önceki akşam Konya Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi Arafat Sokak'taki arkadaşlarının evine misafirliğe gitti.

Aynı apartmanda oturan Fatih Özçiftçi ile Yaşar Karadeniz, komşuları A.B. adlı  kadını evlerine davet edip, alkol almaya başladı.

KADINI TEKME TOKAT DÖVDÜ

İddiaya göre Özçiftçi ve Karadeniz, bir süre sonra A.B.’ye tacize kalkıştı. A.B.'nin tepki gösterip, direnmesi üzerine Özçiftçi ve Karadeniz, kadını tekme tokat dövmeye başladı.

Saldırganların elinden kurtulan A.B., apartmanın koridoruna çıkıp, yardım çığlıkları attı. Özçiftçi ve Karadeniz de peşinden gelip, kadını koridorda da dövmeye devam etti.

Boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülmüş -1

ÇIĞLIKLARA KOŞTU

Misafirliğe geldikleri arkadaşlarının evlerinde oturan Orhan Çumralıgil ve Dündar Kömürcü de, gelen çığlık sesleri üzerine koridora çıktı. İki arkadaş, bir kadının, iki kişi tarafından dövüldüğünü görünce müdahale edip kurtarmak istedi.

Boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülmüş -3

KANLAR İÇERİSİNDE YERE DÜŞTÜ

Bu sırada elinde bıçak bulunan Fatih Özçiftçi, Orhan Çumralıgil’i göğsünden, arkadaşı Dündar Kömürcü’yü de karnından yaraladı. Aldığı 3 bıçak darbesiyle kanlar içinde yere yığılan Orhan Çumralıgil’e ilk müdahaleyi, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağılık görevlileri yaptı.

Boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülmüş -4

1'İ ÖLDÜ, 1'İ YARALANDI

Birkaç kez duran kalbi yeniden çalıştırılan Orhan Çumralıgil, kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Karnından bıçaklanan arkadaşı Dündar Kömürcü de hastanede tedavi altına alındı.

Boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülmüş -5

YARDIM ÇIĞLIKLARI ATTI

Boyun ve göğüs bölgesinde darp izine rastlanan A.B. adlı kadının ilk ifadesinde, birlikte alkol aldığı komşuları Fatih Özçiftçi ve Yaşar Karadeniz'in, bir süre sonra kendisine tacizde bulunmak istemeleri üzerine tepki gösterip, evden ayrılmak istemesi üzerine dövdüklerini, ellerinden kaçıp koridorda da saldırmaları nedeniyle yardım çığlıkları attığını söyledi.

Boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülmüş -8

TOPRAĞA VERİLDİ

Hayatını kaybeden Orhan Çumralıgil, Konya Şehir Hastanesi’nde yapılan otopsisinin ardından dün akşam saatlerinde Musalla Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Fatih Özçiftçi ile Yaşar Karadeniz ise 'kasten öldürme ve yaralama' suçlarından tutuklandı.

Boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülmüş -2

Boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülmüş -6

Boks antrenörü, dövülen kadını kurtarmak isterken öldürülmüş -7