Küçükçekmece’de pompalıyla metruk bina önüne gelen ağabeyin uyuşturucu isyanı
İHA

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'nde metruk halde bulunan iki katlı bina iddiaya göre, uyuşturucu kullanan ve satan şüpheli şahıslar tarafından mesken tutuldu.

Mahalleliler binanın yıkılması için birçok kez müracaat etmesine rağmen şu ana kadar yıkım için bir işlem yapılmadığı öğrenildi.

İSYAN EDİP POMPALIYLA ATEŞ AÇTI

Akşam saatlerinde kardeşine uyuşturucu madde satıldığını iddia eden bir kişi metruk binanın önüne gelerek pompalı tüfekle havaya ateş açtı. Şahıs elinde pompalı tüfekle sokakta dolanarak metruk binada bulunan şahısların çıkmasını istedi.

Küçükçekmece’de pompalıyla metruk bina önünde uyuşturucu satıcılarına isyan ViDEO

GÖZALTINA ALINDI

Şahıs polis ekiplerince gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Yaşanan o anlar ise vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Küçükçekmece’de pompalıyla metruk bina önüne gelen ağabeyin uyuşturucu isyanı

METRUK BİNAYI TAŞLADILAR, 3 BAĞIMLI YAKALANDI

Bu olay sonrasına bina önünde toplanan yaklaşık 30 kişi binaya taş ve maytap atarak içerideki madde bağımlısı 3 kişiyi dışarı çıkarmaya çalıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri bina içinde bulunan biri kadın 3 madde bağımlısını gözaltına aldı.

Küçükçekmece’de pompalıyla metruk bina önüne gelen ağabeyin uyuşturucu isyanı

"NE İSTEDİNİZ 15 YAŞINDAKİ ÇOCUKTAN"

Mahalle sakinlerinden Uğur Çelik, “Burada 3-4 kişi uyuşturucu kullanıyorlar. Polis haftada 1-2 defa geliyor ama aldığını götürüyor olan başka da bir şey yok. Hem uyuşturucu kullanıyor hem de satıyorlar. Bir tane vatandaş geldi buraya benim kardeşimi düşürdünüz ne istediniz 15 yaşında çocuktan vesaire. Bunu hesabın canımla da ödeyecek olsam da size soracağım gibi şeyler söyledi. Polisler o arkadaşı aldılar.” dedi.

Küçükçekmece’de pompalıyla metruk bina önüne gelen ağabeyin uyuşturucu isyanı

"KOKU, PİSLİK, FUHUŞ NE ARARSANIZ VAR"

Mahalle sakinlerinden bir diğeri Emiya Aytekin, “Bitişikte oturuyoruz koku, pislik, madde kullanımı fuhuş ne ararsanız var. Gecenin bir vakti kavga dövüş birileri geliyor birileri gidiyor. 15 güne yıkacağız dediler 6 ay geçti. Buranın yıkılmaktan başka hiçbir çözümü yok. Bunları alır götürürler, yerlerine başkaları gelir. Gelip su istiyorlar arkada bahçemiz var bahçeye giriyorlar. Dükkanımız var dükkana giriyorlar. Olmaz yani bıktık usandık. Yaz günü o sıcakta o kokudan durulur mu? Benim çocuğumun başına bir iş gelse kim sorumlu olacak.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)