Euro
10.3213
0.11%
Dolar
8.6379
-0.02%
Altın
493.8
-0.09%
Borsa
1.402
-0.53%
Bitcoin
290.471
3.34%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Maltepe'de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı

  Maltepe'de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı

  Minibüste maskeyi kurallarına uygun takmadığı için yolcularla tartışan kadın, polisin yazdığı ceza makbuzunu yırtarak görüntü kaydetmeye çalıştı.
  • DHA
  • 01.06.2021 - 12:10
  • Güncelleme : 01.06.2021 - 13:00

  İstanbul Maltepe'de dün koronavirüs tedbirlerine yönelik toplu taşıma araçlarında denetim yapan trafik polisleri, kendilerini minibüste yaşanan maske tartışmasının içinde buldu.

  Minibüste maskeyi kurallarına uygun takmadığı iddia edilen Fatma Alemdağ, diğer yolcularla tartışmaya başladı.

  Tartışma devam ederken minibüs, Maltepe D-100 karayolundaki denetim noktasına girdi. Polisi gören bazı yolcular isyan ederek minibüsten indi.

  MASKE TAKMAYAN YOLCUYU POLİSE ŞİKAYET ETTİLER

  Minibüsteki Fatma Alemdağ'ın kuralına uygun maske takmadığını iddia eden yolcular, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine trafik polisleri, Fatma Alemdağ'ı uyararak maskeyi burnunu kapatacak şekilde takmasını istedi.

  Maskeyi takmamakta ısrar eden Fatma Alemdağ, "Ben takıyorum ama nefes alamadığım için burnumdan çıkardım. Ben de hakkımı ifade etmek istiyorum. Ben bunların ifadesi ile sıkıntı yaşayamam." dedi.

  Maltepe'de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı ViDEO

  Maltepe de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı #1

  CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜ ALDI

  Bir taraftan elindeki cep telefonu ile görüntü çeken Fatma Alemdağ polise, "Bana anayasadaki kanunu gösterir misiniz, hangi maddede var. Kardeşim ben işe gidiyorum. Burada açıklamanızı yapın." dedi.

  Maltepe de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı #2

  "BENİ İŞE BIRAKACAKSINIZ, BEN BURAYA PARA VERMİŞTİM"

  Polisler, maske takmayan kadının minibüsten inmesini istedi. Yaşanan tartışmanın ardından pes ederek minibüsten inen Alemdağ, bu sefer de polise "Ama beni işe bırakacaksınız. Ben buraya para vermiştim." dedi. Polis, minibüs sürücüsünden parasını alarak kadına verdi. Ancak kadın, kendisini polis arabasıyla bırakmalarını isteyerek tartışmaya devam etti.

  Maltepe de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı #3

  "BUNUN KORUYUCULUĞUNA DAİR BİR KANIT İSTİYORUM"

  Fatma Alemdağ minibüsten indikten sonra da polisle tartışmaya devam ederek, "Bir buçuk yıldır yetti artık. Bunu maske takmadığım için değil, burnuma çekmediğim için yapıyorlar. Bunun koruyuculuğuna dair bir kanıt istiyorum. Virüse yakalananlar maske takmayanlar mıydı? O kadar vaka oldu, bunlar araştırılsın bizimle paylaşılsın. Maske takmayan insanlar mı koronavirüse yakalandı? Eğer taktıkları halde yakalandıysalar ben bu paçavrayı niye ağzıma takıyorum ki. Neyden üretildiği belli olmayan, oksijen almam gerekirken karbondioksitimi tekrar soluyorum ben. Koronayla insanlar nasıl ölüyorlar." şeklinde konuşmasını sürdürdü.

  Maltepe de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı #4

  POLİS, KANUNU GÖSTERDİ

  Ceza yazılmak üzere trafik polisinin yanına giden Fatma Alemdağ, iddialarını sürdürürken, polis memuru da Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddesini gösterdi.

  Yüzündeki maskeyi tamamen çıkaran Fatma Alemdağ, bu kez de kanunlar ve genelgelerle bu yasak kararının alınamayacağını ileri sürdü.

  Maltepe de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı #5

  MAKBUZUNU YIRTTI

  Bu sırada polis de Fatma Alemdağ'a, maske takmamaktan 900 lira para cezasını içeren makbuzu yazdı. Fatma Alemdağ, ceza makbuzunu imzalamadığı gibi makbuzu da polisin elinden alarak yırttı.

  Polise zor anlar yaşatan Fatma Alemdağ, iddialarını tekrarlayarak maskesiz bir şekilde uzaklaştı. Polis, kurallara uymayan Alemdağ'a dijital ortamda da ceza yazdı.

  Maltepe de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı #6

  Maltepe de minibüste maske takmayıp ceza yiyen kadın, makbuzu yırttı #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir