Euro
10.09
0.51%
Dolar
8.283
0.13%
Altın
489.65
0.24%
Borsa
1.445
-1.1%
Bitcoin
472.133
0.88%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Manisa'da kadın şoför telefona bakarken kaza yaptı, işinden oldu

  Manisa’nın tek kadın otobüs şoförü Fatma Güngör’ün iş akdinin sona ermesine neden olan kazanın görüntüleri ortaya çıktı.
  • İHA
  • 14.04.2021 - 13:46
  • Güncelleme : 14.04.2021 - 15:18
  Manisa'da kadın şoför telefona bakarken kaza yaptı, işinden oldu

  Manisa’nın toplu taşımadaki tek kadın şoförü olan ve kamuoyunda sevilen bir isim olan Fatma Güngör’ün, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından iş akdinin sona erdirilmesinin ardından birçok siyasi parti yetkilileri duruma tepki gösterdi.

  Fatma Güngör’ün iş akdinin sona ermesinin nedeninin ise cep telefonu ile ilgilenirken kaza yapması olduğu açıklandı.

  Meydana gelen kazanın otobüs içi güvenlik kamerası görüntülerinde sürekli cep telefonuyla ilgilenen Fatma Güngör’ün, hareket halindeyken de cep telefonuna bakması sonucu önündeki araca çarpma anı kameralara yansıdı.

  OTOBÜSTEKİ YAŞLI ADAM YARALANDI

  Kazada otobüste bulunan yaşlı bir adamın çarpmanın etkisiyle oturduğu koltuktan fırlayarak karşı koltuğun korkuluğuna başını çarparak yaralanması sonrası Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (MANULAŞ) tarafından, Fatma Güngör’ün iş akdine son verildi.

  Manisa da kadın şoför telefona bakarken kaza yaptı, işinden oldu #1

  "YOLCULARIN GÜVENLİĞİNİ HİÇE SAYDI"

  MANULAŞ’tan yapılan açıklamada, “Kamuoyu bilmelidir ki; söz konusu personel, içinde vatandaşlarımızın olduğu halk otobüsünü kullandığı esnada tüm trafik kurallarını ve yolcuların güvenliğini hiçe sayarak, cep telefonu ile ilgilenmesi neticesinde kazaya sebebiyet vermiş ve halk otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaşımızın yararlanmasına neden olmuştur. Fatma Güngör’ün iş akdi, Karayolları Trafik Kanununa ve İş Kanununa aykırı davranışı nedeni ile İş Kanunumuzun 25. Maddesinde yer alan; ’İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi, iş yerinin malı olan veya malı olmayıp da eli altında bulunan makineleri, tesisatı veya başka eşya ve maddeleri otuz günlük ücretinin tutarıyla ödeyemeyecek derecede hasara ve kayba uğratması.’ hükmü gereğince feshedilmiştir. Manisa’mızın toplu taşıma hizmetlerini organize eden şirketimiz personelinin, Karayolları Trafik Kanununa, İş Kanununa ve şirketimizin emir ve talimatlarına aykırı davranarak yolcuların, vatandaşların güvenliğini tehlikeye atan bir personelini işte tutması mümkün olmayıp, söz konusu eylemi yapan personelin kimliği ya da cinsiyetine bakılamayacağı kamuoyunun malumudur. Haberlerde sanki personelimizin cinsiyetinden kaynaklı işlem yapıldığı intibası oluşturulmaya çalışılmasından dolayı şirketimiz oldukça rahatsız olup, işbu açıklamanın yapılmasını gerekli görülmüştür. Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur.” ifadelerine yer verildi.

  Fatma Güngör'ün yaptığı kaza VİDEO

  Manisa da kadın şoför telefona bakarken kaza yaptı, işinden oldu #2

  Manisa da kadın şoför telefona bakarken kaza yaptı, işinden oldu #3

  Manisa da kadın şoför telefona bakarken kaza yaptı, işinden oldu #4

  Manisa da kadın şoför telefona bakarken kaza yaptı, işinden oldu #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir