Petrol
96.32
-0.28%
Euro
18.2246
-0.20%
Dolar
18.1176
0.21%
Altın
1.02
-0.08%
Borsa
3036
0.00%
Bitcoin
392.377
-8.30%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Manisa'da zihinsel engelli kızı kaçırdılar: 5 gündür bir yudum suyla duruyoruz

  Evinden zorla kaçırılan 16 yaşındaki Şadiye Çankaya'nın acılı ailesi 15 gündür haber bekliyor.
  • İHA
  • 27.04.2021 - 10:58
  • Güncelleme : 27.04.2021 - 13:05
  Manisa'da zihinsel engelli kızı kaçırdılar: 5 gündür bir yudum suyla duruyoruz

  Manisa Selendi'de yaşayan 16 yaşındaki zihinsel engelli Şadiye Çankaya, 15 gün önce kendisini 26 yaşındaki Süleyman K. için istemeye gelen aile tarafından kaçırıldı.

  YERLERDE SÜRÜKLEYEREK ARABAYA BİNDİRDİLER

  Görgü tanıklarının beyanlarına göre Çankaya, iki erkek ve bir kadın tarafından saçından tutulup yaklaşık 200 metre sürüklenerek zorla beyaz bir arabaya bindirilerek mahalleden götürüldü.

  Ailenin durumu öğrenmesi üzerine jandarmaya yapılan şikayet sonrası kızı kaçırdıkları tespit edilen Dudu K., oğulları Süleyman K. ve Ferdi K.’ye ulaşılamadı. Firari durumda bulunan 3 kişi her yerde aranırken, kız çocuğunun gözü yaşlı ailesi 5 gündür almadıkları tehdidin kalmadığını söyledi.

  Manisa da zihinsel engelli kızı kaçırdılar: 5 gündür bir yudum suyla duruyoruz #1

  "HEPSİNDEN ŞİKAYETÇİYİM"

  Yaklaşık 5 gündür kızı Şadiye Çankaya’dan hiçbir haber alamadıklarını belirten anne Hatice Çankaya, “Ben Manisa’ya büyük kızım Yasemin’i doktora götürmüştüm. Beni muhtarın hanımı 12.30 gibi aradı. ‘Evde kim var evinizde bağırış çağırış kopuyor’ diye ben de ‘babasıyla Şadiye evde’ dedim. Akşama doğru eve geldim ve karakola giderek kızımı kaçıranlardan şikayetçi olduk. Akşam 19.00 gibi kaçıranların babasıyla karakolun kapısında karşılaştım. Ona kızımı getirin yoksa gerisini siz düşünün dedim.

  Babası da bana ‘ben sana yalvardım kızını ver diye sen de vermedin. Vermeyince ben de böyle yaparım’ dedi. Kızın ölüsü sizin dirisi bizim diyerek şikayetleri geri çekmemiz için tehditlerde bulunuyor. 5 gündür bir yudum suyla duruyoruz. Çocuklarımızın hepimizin dengesi kaçtı. Hepsinden şikayetçiyim. Kızımın hayatından endişe ediyoruz.” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

  Manisa da zihinsel engelli kızı kaçırdılar: 5 gündür bir yudum suyla duruyoruz #2

  "HER YERE HABER VERDİK"

  Engelli kızlarını 15 gün içinde iki kez istemeye gelen ailenin kaçırdığını kaydeden Baba Hekmet Çankaya ise “22 Nisan Perşembe günü saat 11.000’de Dudu, Ferdi ve Süleyman K. evime geldi. Kızımı yeniden istemek için. Ben de size verilecek kızım yok dedim, evden kovdum. Onlar gittikten sonra ben de hayvanlara bakmak için evden ayrıldım. Ben evden çıkınca gelip kızımı sürüyerek 200 metre acı çeke çeke götürmüşler. Her yere haber verdik. Ama hiçbir yardım göremedik. Perşembe gününden beri Şadiye kızımdan bir haber yok. Kazıklı Mahallesi'nden Rüstem, Dudu, Ferdi, Süleyman K. kızımı zorla kaçırdı. Bunlardan şikayetçiyim davacıyım. Bir haftadır acı çekiyorum. Yemek yiyemiyorum çocuğumun en yakın zamanda bulunmasını istiyorum. dedi.

  Manisa da zihinsel engelli kızı kaçırdılar: 5 gündür bir yudum suyla duruyoruz #3

  "ÖLÜSÜ SİZİN DİRİSİ BİZİM"

  Şadiye Çankaya’nın ablası Yasemin Çankaya ise kardeşinin kaçırılmasından sonra sürekli tehditler aldıklarının altını çizerek şunları söyledi: "Baba Rüstem K. ile telefonda görüştüm, kardeşimi getirin şikayetimizi geri çekelim dedik. Beni aradı ölüsü sizin dirisi bizim diyerek tehdit etti. Nişanlımı da arayarak tekrar tehdit ettiler. Şikayetlerinden vazgeçsinler biz de 2-3 gün sonra kızı teslim edelim demiş.”

  Manisa da zihinsel engelli kızı kaçırdılar: 5 gündür bir yudum suyla duruyoruz #4

  JANDARMA HER YERDE ARIYOR

  Anne Hatice Çankaya ve baba Hekmet Çankaya kızlarının fotoğrafına bakarak gözyaşları dökerken kızlarının bulunması için yardım istedi.

  Jandarma her yerde firari 3 şahıs ile kaçırılan kızı ararken, durumun emniyet güçlerine de intikal ettirildiği öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir