Euro
10.7356
-0.1%
Dolar
9.2567
-0.05%
Altın
526.32
-0.01%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
579.016
3.19%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Mersin'de minibüsçülerin yolcu kavgası

  Aynı güzergahta çalışan 2 ayrı minibüs kooperatifi arasında yolcu alma meselesi yüzünden çıkan kavgalar, araç kameraları tarafından kaydedildi.
  • İHA
  • 18.06.2020 - 10:46
  • Güncelleme : 18.06.2020 - 10:46
  Mersin'de minibüsçülerin yolcu kavgası

  Mersin’de, Çarşı-Kazanlı güzergahında çalışan S.S. 26 Nolu Kazanlı Minibüsçüler Kooperatifi ile yine aynı istikamet üzerinde bulunan Çarşı-Çay-Çilek hattında çalışan minibüsçüler arasında, yolcu alma kavgaları yaşanıyor.

  Yaşanan kavgalarda çoğu minibüs şoförü darbedilip yaralanırken, birçok minibüsçü ise birbiriyle davalık oldu.

  KAVGALAR SON BULMUYOR

  Uzun zamandır süren bu gerginlik yüzünden, minibüsçülerin birbirleriyle sık sık kavga ettikleri ve birbirlerine saldırdıkları belirtildi. Bu saldırıların sonuncusu ise 10 Haziran’da yaşandı.

  Çarşı-Kazanlı hattında çalışan Murat Demirkol’un kullandığı 33 M 0810 plakalı minibüs, PTT-Çarşı durağında yolcu indirmek için durduğu sırada diğer kooperatif sürücülerinin saldırısına uğradı.

  Olayda minibüs sürücüsü Demirkol çeşitli yerlerinden yaralanırken, saldırganlara polisler tarafından adli işlem yapıldı.

  Mersin'de minibüsçülerin yolcu kavgası

  "YASAL HAKKIMIZ GASBEDİLİYOR"

  S.S. 26 Nolu Kazanlı Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mehmet Serin, yasal olan haklarının karşı kooperatif tarafından engellenmek istendiğini iddia etti.

  Konuyla ilgili belediye ve emniyetin çalışma yaptığını belirten Serin, “Bir an önce bu olayların bitmesini istiyoruz. Yasal olan hakkımız gasbedilmek isteniyor. Çoğunluğun azınlığa hakimiyeti gibi bir şey söz konusudur. Karşı kooperatifin 112 aracı varken, bizim 22-23 aracımız var. Bu olaylar 20-25 yıldır devam ediyor. Şoförlerimizin yolları kesiliyor, tedirgin ediliyor, darbediliyor. Vatandaşların ve şoförlerimizin can güvenliği tehlikeye düşüyor. Ayrıca başka araçların da can güvenliği tehlikeye düşürülüyor. Bunun bir an önce önlenmesini istiyoruz.” dedi.

  Mersin de minibüsçülerin yolcu kavgası #1

  "BU OLAYLARDAN DOLAYI BIÇAK YEDİM"

  Kazanlı Kooperatifi yöneticisi Onur Kurultay ise sürekli önlerinin kesildiğini söyleyerek, “Bu olaylardan dolayı ben bıçak yedim. Arkadaşım halen hastanede yatıyor. Devamlı bu olaylar devam ediyor. Emniyet elinden geleni yapıyor ama bir süre sonra yine aynı oluyor. Burada tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu arkadaşların can güvenliği yok, yolda başlarına ne geleceği belli değil. İlla biri ölünce mi bu olaylar son bulacak. Yolcu alıyor diye artık yollarımız kesiliyor, 5-6 kişi bir kişiye saldırıyor. Bu bizim doğal hakkımız. Mersin’de bütün olaylar çözüldü, bir bizim olay kaldı. Aynı güzergahta yolcu aldığımız içinde böyle sorunlar çıkıyor." ifadelerini kullandı.

  Mersin de minibüsçülerin yolcu kavgası #2

  Öte yandan, son 2 yılda Kazanlı kooperatif şoförlerinin saldırıya uğrama anları da minibüslerin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

  Mersin de minibüsçülerin yolcu kavgası #3

  Mersin de minibüsçülerin yolcu kavgası #4

  Mersin de minibüsçülerin yolcu kavgası #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir