Petrol
96.41
1.57%
Euro
18.3227
0.45%
Dolar
17.9552
0.24%
Altın
1.031
0.82%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
429.589
3.46%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Mersin'de öldürülen Özgecan'ın annesi konuştu

  Mersin'de öldürülen Özgecan'ın annesi konuştu

  Mersin'de vahşice öldürüldükten sonra cesedi yakılan üniversiteli Özgecan Aslan'ın annesi konuştu. Anne Aslan, katil zanlıları için idam cezası istedi.
  • 14.02.2015 - 12:57

  Tarsus ilçesinden Mersin’e gitmek isterken kaybolan, daha sonra bıçaklanmış ve yakılmış cesedine ulaşılan Özgecan Aslan’ın iki katil zanlısının ardından aranan üçüncü şüpheli bugün yakalandı.

  Mersin de öldürülen Özgecan ın annesi konuştu #1

  "KIZIMIN TEK HATASI EVİNE GELMEK Mİ"

  Kızının ölüm haberini aldıktan sonra gazetecilere konuşan Özgecan'ın annesi Songül Aslan, kızını öldürenlerin en ağır cezayı almasını istedi.

  Anne Songül Aslan, kızının ölümüyle ilgili olarak "Bir dolmuşa binip de evine gelirken bu katliamın olmasına benim aklım ermiyor, akıl sır erdiremiyorum. Kızımın tek hatası dolmuşa binip evine gelmek mi?" diye konuştu.

  Mersin de öldürülen Özgecan ın annesi konuştu #2

  İDAM İSTEDİ

  Aslan, kızı için Mersin Şehir Mezarlığı'nda düzenlenecek cenaze töreni öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının katil zanlılarının idam cezası almasını istediğini söyleyerek şunları ekledi:

  "Masum bir kızın ölmesine neden olanların benim kızımdan beter olmasını istiyorum. Bu hakkın yerde kalmamasını istiyorum. İdam edilsin, işkence edilsin. Özgecan melek gibi kalbi temiz, yüreği temiz, her konuda herkese iyilik yapan bir insandı. Okuyup adam olma hedefleri vardı. Psikolojiyi bitirip kendine iş yeri açmak hedefiydi. Hep çalışıyordu ve çok başarılıydı ama yapamadı maalesef. Bir dolmuşa binip de evine gelirken bu katliamın olmasına benim aklım ermiyor, akıl sır erdiremiyorum. Kızımın tek hatası dolmuşa binip evine gelmek mi?"

  Mersin'de öldürülen Özgecan'ın annesi: İdam edin bunları İZLE

  Mersin de öldürülen Özgecan ın annesi konuştu #3

  "SÜTÜNÜ VE HARÇLIĞINI VERDİM GİTTİ"

  Kızını en son okula yolcu ettiği sabah gördüğünü anlatan Aslan, "Sabah sütünü verdim, harçlığını verdim gitti. Üç gün önce telefonu bozuktu. Arkadaşının telefonundan ablasına 'Annem merak etmesin 20.00'de Mersin'de olacağım' diye mesaj atıyor. Bekliyorum, bekliyorum gelmiyor. Saatler geçti gelmeyince gece karakola 'kızım kayıp, kaçırdılar mı' diye başvuruda bulundum. Kimliğini verdim, araştırıyoruz dediler" diye konuştu.

  Özgecan son yolculuğuna uğurlanıyor İZLE

  Mersin de öldürülen Özgecan ın annesi konuştu #4

  ÜLKÜCÜ İŞARETİ YAPTI

  Özgecan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken adına Facebook'ta açılan sayfada zanlının çok sayıda fotoğrafı paylaşıldı. Elinde silahla poz veren zanlının, ülkücü işareti yaptığı fotoğraflar da dikkat çekti.

  Mersin de öldürülen Özgecan ın annesi konuştu #5

  Mersin de öldürülen Özgecan ın annesi konuştu #6

  Mersin de öldürülen Özgecan ın annesi konuştu #7

  Mersin de öldürülen Özgecan ın annesi konuştu #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir