Euro
14.4412
3.09%
Dolar
12.8256
3.69%
Altın
734.82
3.05%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
747.841
5.57%
17ºC
İstanbul
Yağmur 17 C

  Müge Anlı'da konuşulan Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır neden öldü? Müge Anlı'nın açıklamaları...

  Şüpheli ölümü sonrası ailesi Müge Anlı'ya çıkan Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır cinayetinin tüm detayları merak ediliyor. Peki, Aleyna Çakır nasıl öldü? İşte, Müge Anlı'da konuşulanlar...
  • Haber Merkezi
  • 21.09.2020 - 11:08
  Müge Anlı'da konuşulan Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır neden öldü? Müge Anlı'nın açıklamaları...

  Günlerdir tüm Türkiye'nin gündemini saran Aleyna Çakır cinayeti ile ilgili tüm detaylar merak ediliyor.

  Evinde bornoz ipi ile asılı halde bulunan Aleyna Çakır'ın ölümünde şüphe oluşturan detayların olması, ailenin olayı Müge Anlı'ya taşıması ile devam etti.

  Peki Aleyna Çakır olayı nedir? Müge Anlı, Aleyna Çakır cinayetini çözdü mü? Aleyna Çakır intihar mı etti yoksa öldürüldü mü? Detaylar haberimizde...

  ALEYNA ÇAKIR CİNAYETİ'NDE ÜMİT CAN UYGUN...

  3 Haziran 2020 tarihinde Aleyna Çakır, Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir evde ölü olarak bulunmuştu. Aleyna Çakır'ın ölümünde şüpheli olarak gösterilen Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun da geçtiğimiz günlerde ölü olarak bulundu.

  Peki Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır ve Gülay Uygun olayları ile ilgili detaylar...

  Müge Anlı da konuşulan Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır neden öldü? Müge Anlı nın açıklamaları... #1

  ÜMİT CAN UYGUN'UN ANNESİ BAŞINDAN VURULDU

  Aleyna Çakır'ın ölümünde şüpheli olarak gösterilen Ümit Can Uygun gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. Ümit Can Uygun'un annesi bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde bulundu.

  Ümitcan Uygun'un babası, eşinin ölmeden önce "Ölümümden Müge Anlı suçludur" yazılı bir not bıraktığını ileri sürdü. Müge Anlı konu ile ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. Peki Aleyna Çakır olayı nedir? Müge Anlı ne açıklama yaptı?

  Müge Anlı da konuşulan Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır neden öldü? Müge Anlı nın açıklamaları... #2

  ALEYNA ÇAKIR OLAYI

  Aleyna Çakır, 3 Haziran tarihinde Keçiören ilçesinde bir evde ölü olarak bulundu. Sevgilisi olduğu belirtilen Ümit Can Uygun'un, Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler, bir süre sonra sosyal medyaya sızdı. Bunun üzerine Ümit Can Uygun polis ekiplerince gözaltına alındı. Uygun, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Müge Anlı da konuşulan Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır neden öldü? Müge Anlı nın açıklamaları... #3

  ÜMİT CAN UYGUN'UN ANNESİ ÖLÜ OLARAK BULUNDU

  Ümit Can Uygun'un öğretmen olan annesi Gülay Uygun, sabah saatlerinde bir akrabasının evine gittiğini belirterek dışarı çıktı. Gülay Uygun'dan haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Polis ve Uygun'un yakınları, kayıp öğretmeni aramaya başladı.

  Gülay Uygun, yakınları tarafından bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde bulundu. Gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Gülay Uygun'un öldüğü tespit edildi. Yapılan ilk incelemede ise Gülay Uygun'un intihar ettiği belirlendi.

  Müge Anlı da konuşulan Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır neden öldü? Müge Anlı nın açıklamaları... #4

  ÜMİT CAN UYGUN NELER SÖYLEDİ?

  Annesinin cesedinin bulunduğu yere gelen Ümitcan Uygun, ilk kez sessizliğini bozdu. Annesi hakkında ortaya atılan iddialara sert tepki gösteren Ümitcan Uygun, "Ben her zaman sessiz kaldım. Fakat bu saatten sonra sessiz kalamam. Benim annem, sizin suçlamalarınız yüzünden kafasına sıktı. Ben hepsinden şikayetçiyim" dedi.

  ÜMİT CAN UYGUNUN BABASI KONUŞTU

  Eşinin ölümünden sonra açıklama yapan Ümit Can Uygun'un babası, eşinin ölmeden önce "Ölümümden Müge Anlı suçludur" yazılı bir not bıraktığını ileri sürdü.

  Müge Anlı da konuşulan Aleyna Çakır olayı nedir? Aleyna Çakır neden öldü? Müge Anlı nın açıklamaları... #5

  MÜGE ANLI AÇIKLAMA YAPTI

  Müge Anlı ise ATV ekranlarında yayınlanan programında konu hakkında sessizliğini bozdu. Gülay Uygun'un ölümünde suçlu olarak gösterilen Anlı, şunları söyledi:

  "Anne intihar etmeyi düşünüyor ama ağzından maskesini bile çıkarmıyor. Elinde poşetler var ve ensesinden bir kurşunla intihar ediyor. Öncelikle aileye başsağlığı diliyorum. Konu annenin üzerinde değilken kadın dün ölüyor.

  ATV, ben ve ailem tehdit ediliyor. Bununla ilgili belgeler var. Hep bir tehdit var. Bunun ardından yine suçlu ben oldum onların gözünde. Ben gazeteciyim ben kimseyi tanımam. Ben annenin adını ve fotoğrafını vermedim. Ben gazeteciyim ve tarafsızım.

  Rabbim kalbime ne verdiyse ben onun doğrultusunda gidiyorum yayına başladığımda beri. Ben bu yoldan dönmeyeceğim. Allah ömür verdikçe, kim ne tehdit ederse kim yıldırmaya çalışsa da devam edeceğim. Bunların cezalandırılması gerekiyor. Çünkü başka Aleyna ölsün istemiyorum. Bu bir yıldırıma politikası. Olayı başka bir yere çekme politikası.

  Keşke hanımefendi hayatta olsaydı. Keşke hanımefendi oğluna ulaşmaya çalıştığımızda bizimle konuşsaydı. Ben hanımefendinin adını ve fotoğrafını vermedim. Devlete bıraktım. 3,5 aydır neredeyse tüm medya kuruluşlarında oğlu hakkında bunlar denilirken sakin kalan bir hanımefendi devlet araya girince mi intihar etti ne oldu yani?

  Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Senin eşin bir sözü kendini vuruyor senin söylemine göre. Keşke bu tavrı Aleyna ölürken oğluna da gösterseydin. Sen benim için ne söylersen söyle ben senin de karşında değilim."

   

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir