Petrol
111.13
-0.81%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
468.110
-3.27%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Niğde'de 'Köpek Memesi' hastası Enver Dağtekin: Hastalığım yüzünden eşim bile benden tiksiniyor

  Halk arasında ‘Köpek Memesi’ hastalığı olarak bilinen Hidradenitis Suppurativa hastalığına yakalanan Enver Dağtekin "Eşim bile benden tiksiniyor" dedi.
  • DHA
  • 31.10.2020 - 15:21
  • Güncelleme : 31.10.2020 - 16:43
  Niğde'de 'Köpek Memesi' hastası Enver Dağtekin: Hastalığım yüzünden eşim bile benden tiksiniyor

  Niğde'nin Altunhisar ilçesinde yaşayan Enver Dağtekin, 18 yaşında halk arasında ‘Köpek Memesi’ olarak bilinen Hidradenitis Suppurativa (HS) hastalığına yakalandı.

  İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMAZ HALE GELDİ

  Yaklaşık 9 yıldır hastalıkla mücadele eden Dağtekin, zamanla gündelik ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiği için işini de bırakmak zorunda kaldı. Uzun yıllardır yürümekte zorlanan Dağtekin, işsiz olduğu için evini de geçindiremez hale geldi.

  Birçok hastane gezen Dağtekin, hastalığının kronik olduğu cevabını alırken, sağlık durumu ise günden güne kötüye gitti. Bu durumun psikolojisini bozduğunu kaydeden Dağtekin, yardım istedi.

  "AİLEM, HALİME ACIYOR"

  Hastalık nedeniyle kol ve bacaklarında oluşan yaraların özellikle uyurken acı çekmesine neden olduğunu dile getiren Dağtekin, yıllardır geçen uykusuz gecelerin kendisini yıprattığını kaydetti.

  Doktorların hastalığa çözüm bulamamasından sonra büyük üzüntü yaşadığını ve hayata küstüğünü vurgulayan Dağtekin, "Bu hastalık gelip beni buldu. Yaşamak günden güne daha da zorlaşıyor. Ailem, halime acır duruma geldi. Eşim bile artık benden tiksinmek üzere. Sesimi duyun ne olursunuz" diye konuştu.

  YARDIM BEKLİYOR

  Oğlunun iyileşmesi için ellerinden geleni yaptıklarını, ama sonuç alamadıklarını kaydeden Servet Dağtekin ise yurt dışından bir ilaç getirdiklerini ama onun da yaralara geçici olarak iyi geldiğini belirtti.

  Oğlunun gözleri önünde eridiğini söyleyen acılı baba, üzüntüden kendisinin de böbrek hastası olduğunu ifade etti.

  KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI NEDİR?

  Köpek memesi hastalığı olarak bilinen hidradenitis suppurativa kıl ve ter bezlerinin yoğun olarak bulunduğu meme altları ve araları, koltuk altları, kasık bölgesi, genital bölge, kalça ve anüs çevresinde görülen, tekrarlayan, ağrılı, kötü kokulu ve akıntılı sivilce ve çıban benzeri şişlikler ile ortaya çıkan bir hastalıktır.

  Tedavi edilmediği taktirde yaşam kalitesini çok ciddi şekilde etkileyen ve etkilenen bölgede hareket kısıtlıklarına yol açabilir.

   

  Niğde de Köpek Memesi hastası Enver Dağtekin: Hastalığım yüzünden eşim bile benden tiksiniyor #1

  Niğde de Köpek Memesi hastası Enver Dağtekin: Hastalığım yüzünden eşim bile benden tiksiniyor #2

  Niğde de Köpek Memesi hastası Enver Dağtekin: Hastalığım yüzünden eşim bile benden tiksiniyor #3

  Niğde de Köpek Memesi hastası Enver Dağtekin: Hastalığım yüzünden eşim bile benden tiksiniyor #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir