Dolar
8.0925
0.1125%
Euro
9.5705
0.1915%
Altın
1908.24
0.3201%
Borsa
1144.45
0%
G. Altın
496.457
0.4075%
Bitcoin
106363.54
0.348%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Ordu'da düğünü için 'maske' uyarısı yapan damat, koronadan öldü

  İki buçuk ay önce evlenen ve düğün davetiyesinde ‘Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım’ yazarak davetlileri uyaran Tarık Kul, yakalandığı koronavirüse yenik düştü.
  • DHA
  • 11.10.2020 - 10:56
  Ordu'da düğünü için 'maske' uyarısı yapan damat, koronadan öldü

  Ordu'nun Kumru ilçesine bağlı Akçedere Mahallesi’nde yaşayan 28 yaşındaki Tarık Kul, önceki hafta rahatsızlanması üzerine hastaneye gitti.

  Hastanede koronavirüs testi yaptıran Tarık Kul'un test sonucu pozitif çıktı.

  VİRÜSE KARŞI DİRENEMEDİ

  Sonucun ardından Ordu Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan Kul, önceki gün yaşam mücadelesini kaybederek, yaşamını yitirdi.

  Kul’un cenazesi koronavirüs tedbirleri kapsamında Kumru ilçesinde toprağa verildi.

  Ordu da düğünü için maske uyarısı yapan damat, koronadan öldü #1

  DÜĞÜN DAVETİYESİNDE KORONA UYARISI YAPTI

  Hayatını kaybeden Kul'un 18 Temmuz 2020’de, İlknur Kul ile dünyaevine girdiği öğrenildi.

  Berber olan ve dükkanında aldığı titiz koronavirüs önlemleri ile tanınan Kul'un düğün davetiyesine de ‘Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım’ yazarak, davetlileri uyardığı ortaya çıktı.

  Ordu da düğünü için maske uyarısı yapan damat, koronadan öldü #2

  "ELİNİN KINASI DAHA SOLMADI"

  Tarık Kul’un babası Hüseyin Kul, çok üzgün olduğunu belirterek, "Kelimeler boğazımda düğümleniyor, Allah kimseye bu acıyı vermesin. Birden rahatsızlanınca hastaneye götürdük. Tahliller yapıldı ve en sonunda durumu iyi değil diye Ordu Devlet Hastanesi'ne sevk ettiler. Bu zamana kadar hiç sıkıntısı yoktu, yaklaşık bir ay önce dişinde bir apse oldu ve aile hekimine gitti, antibiyotik kullanmaya başladı. 2 buçuk ay önce düğününü yaptık, elinin kınası daha solmadı. Allah bu virüs iletini, milletin başından defeder inşallah. Ben yandım başkası yanmasın" dedi.

  Ordu da düğünü için maske uyarısı yapan damat, koronadan öldü #3

  "DÜĞÜNDE TÜM ÖNLEMLERİ ALMIŞTI"

  Acılarının çok büyük olduğunu belirten Tarık Kul’un ağabeyi Faruk Kul ise "Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Tarık’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığını söylediler, ben de ‘Tarık genç, atlatır’ dedim. Kardeşim hastaneye yatırıldı, yoğun bakıma yatırıldı, kalbi durdu ve hayatını kaybetti. 2 buçuk ay önce evlendi, kendisi berberdi ve düğünde de tüm önlemleri almıştı. Davetiyesine bile uyarı yazdırdı. Dişinde oluşan apseden dolayı doktorun verdiği antibiyotiği kullanmış ama hapları fazla alınca vücuduna zarar vermiş. En sonunda illet virüsü kapmış, hasta olsa bile hastaneye gitmezdi" diye konuştu.

  Ordu da düğünü için maske uyarısı yapan damat, koronadan öldü #4

  "BUNUN ŞAKASI YOK"

  Berber arkadaşı Hakan Cavlu da "Tarık, virüse karşı çok dikkatliydi, davetiyesine bile uyarı yazmıştı. Nasıl oldu ben anlamadım, koronavirüs olduğunu öğrenince çok şaşırdım. İnsanlardan uzak durur, hep dışarıda otururdu. Sonra hayatını kaybettiğini öğrendik. Çok üzüldük, bizi de hemen karantinaya aldılar. Herkesin dikkatli olması lazım, bunun şakası yok. Maske takmayan insanlar var" diye konuştu.

  Görüş Bildir