Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
729.117
-0.07%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Ordu'da katledilen Makbule Teyze'nin katilleri bulundu

  Ordu'da katledilen Makbule Teyze'nin katilleri bulundu

  Korgan'da elleri, ayakları ve ağzı bağlanmış, çarşafa sarılı halde evinde ölü bulunan 74 yaşındaki Makbule Sarı’nın cinayeti, başsavcılığın titiz çalışmasıyla kısa sürede aydınlatıldı.
  • Haber Merkezi
  • 21.11.2020 - 19:57
  • Güncelleme : 21.11.2020 - 20:30

  Ordu’nun Korgan ilçesinde, 14 Kasım’da 74 yaşındaki Makbule Sarı’nın vahşice öldürülmesinin ardından katillerin bulunması için çalışma başlatıldı.

  Makbule teyzenin cansız bedeninin bulunmasının ardından olay yerinde inceleme yapan savcının dikkatini çevredeki güvenlik kameraları çekti.

  Ordu'da katledilen Makbule Teyze'nin katilleri bulundu VİDEO

  BÜTÜN KAMERALAR İNCELENDİ

  Savcı mahalledeki kamuya ait ve özel tüm kameraların incelenmesi, ayrıca ilçe giriş ve çıkışındaki plaka tanıma sistemiyle bölgeye giriş çıkış yapan araçların tespit edilmesi talimatı verdi.

  2 ŞÜPHELİ TESLİM EDİLDİ

  Korgan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Sarıaliç Mahallesinde Makbule Sarı’ın evinin yakınlarında daha önceden işçi olarak çalışmış H.G. ile S.U.'nun olay tarihine yakın zamanlarda şüpheli hareketleri tespit edildi.

  Soruşturmanın seyri 2 şüpheli üzerine yoğunlaştırıldı. Konuyla ilgili şahısların görüntülerinin yansıdığı farklı yerlerdeki güvenlik ve MOBESE kamerası görüntüleri temin edildi.

  Ordu da katledilen Makbule Teyze nin katilleri bulundu #1

  Saatlerce süren görüntüler titizlikle dakika dakika incelenerek şüpheliler mercek altına alındı.

  Makbule Sarı’nın evinden aldıkları değerlendirilen bir çuval fındık ve televizyona ilişkin görüntü kayıtları elde edildi. Görüntülerin detaylarında şüphelilerin olaydan önce araç kiraladıkları ve plaka tanıma sistemi geçiş görüntülerinin bulunduğu belirlendi.

  Şüphelilerin ayrıca fındık çuvalını taşırken,  yağmaladıkları televizyonu çuval içerisinde çöp konteynerına atarken görüntülerine ulaşıldı.

  Ordu da katledilen Makbule Teyze nin katilleri bulundu #2

  ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI

  Toplanan deliller sonrasında 2 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin olayla ilgili belirlenen suçları birlikte işledikleri anlaşıldı.

  Ordu da katledilen Makbule Teyze nin katilleri bulundu #3

  CİNAYETİ KABUL ETTİLER

  Makbule teyzenin evine beraber girdiklerini tespit edilen şüpheliler, cinayeti kabul etti. Şüpheliler emniyetteki ifadelerinde 600 TL para, televizyon ve bir çuval fındık aldıklarını söyledi.

  Ordu da katledilen Makbule Teyze nin katilleri bulundu #4

  2 KİŞİ DE TUTUKLANDI

  Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen şüpheliler, nitelikli kasten öldürme, nitelikli yağma, nitelikli kişi hürriyetinden yoksun kılma ve nitelikli konut dokunulmazlığını ihlal suçlarından çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Ordu da katledilen Makbule Teyze nin katilleri bulundu #5

  Ordu da katledilen Makbule Teyze nin katilleri bulundu #6

  Ordu da katledilen Makbule Teyze nin katilleri bulundu #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir