Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
516.327
3.23%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C

  Ordu'daki seri katile 2 kez ağırlaştırılmış müebbet verildi

  12 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mehmet Ali Çayıroğlu isimli seri katilin 2 cinayetiyle ilgili verilen kararda 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 25 yıl hapsi onaylandı.
  • DHA
  • 06.07.2021 - 19:25
  • Güncelleme : 06.07.2021 - 20:07
  Ordu'daki seri katile 2 kez ağırlaştırılmış müebbet verildi

  Ordu'nun Akkuş ilçesinde şarküteri işleten 46 yaşındaki Mehmet Ali Çayıroğlu, 2018 yılında 2 ayrı gasp olayının şüphelisi olarak yakalanıp, gözaltına alındı.

  Soruşturmada, Ordu ve Samsun'da 12 kişinin ölümüyle bağlantısı olduğu ortaya çıkan Çayıroğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Genişletilen soruşturmada Mehmet Ali Çayıroğlu'nun 19 Ocak 2018’de cezaevinden çıktığı, ilk cinayeti 10 Şubat 2018'de işlediği saptandı.

  12 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

  Çok sayıda suçtan sabıkalı olan Çayıroğlu’nun 12 kişiyi yangın çıkararak, silahla ve zehirleyerek öldürdüğü belirtildi.

  Ordu'daki seri katile 2 kez ağırlaştırılmış müebbet verildi VİDEO

  Ordu daki seri katile 2 kez ağırlaştırılmış müebbet verildi #1

  İDDİANAME HAZIRLANDI

  Ordu'nun Akkuş ve Ünye ilçelerinde işlenen 9 cinayetle ilgili soruşturma Akkuş Cumhuriyet Savcılığı'nca yapıldı. 8 cinayet ile ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık, dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi bulunan Ünye Adliyesi'ne gönderdi.

  Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı da Mehmet Ali Çayıroğlu hakkında 'yangın çıkarmak suretiyle eziyet çektirerek, tasarlayarak öldürmek', 'gasp' ve 'yağma' suçlarından 8 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 60 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. 8 cinayetle ilgili hazırlanan iddianame, Ünye Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

  "BEN KİMSEYİ ÖLDÜRMEDİM"

  Cinayetler arasında yer alan Şeker Köseoğlu ile Hasan Bayram'ın öldürülmesiyle ilgili yargılandığı davada sanık Çayıroğlu hakim karşısına çıktı. Ünye Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Mehmet Ali Çayıroğlu, tutukluğu bulunduğu Elazığ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS ile katıldı.

  Mahkeme başkanının 'söylemek istediğin bir şey var mı?' sorusu üzerine Çayıroğlu, "Ben ne Şeker Köseoğlu’nu ne de diğer kişileri öldürmedim. Sadece dolandırıcılıktan sabıkam vardır. Ben kimseyi öldürmedim. Allah biliyor. Asıl bunları yapan insanlar dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor. Ben mağdur durumdayım. Beraatimi istiyorum. Yalancı şahitler getiriyorlar, Hasan Bayram’ın öldüğünü sosyal medyadan öğrendim. Ailesine başsağlığında bulundum. Suçsuzum.” dedi.

  Ordu daki seri katile 2 kez ağırlaştırılmış müebbet verildi #2

  KÖSEOĞLU’NUN KIZLARI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Cinayete kurban giden Şeker Köseoğlu’nun kızları Naciye Çam ve Nurgül Akman mahkeme salonunda gözyaşlarını tutamadı.

  Naciye Çam, “Annemin katilinin en ağır ceza ile cezalandırılmasını istiyorum” derken, Nurgül Akman ise, “Yanında yardım ve yataklık edenlerde bulunsun. En ağır ceza verilsin. Annemin ne suçu vardı. Biz babasız büyüdük. Annemden sonra da yaşayamıyoruz. Değer miydi? Adalet tecelli etsin” ifadelerini kullandı. Şeker Köseoğlu’nun oğlu Recai Köseoğlu ise “İçimiz yanıyor. Sanığın en ağır cezayı almasını istiyoruz” dedi.

  2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ HAPİS CEZASI ALDI

  Mahkeme heyeti Çayıroğlu’nun Şeker Köseoğlu ile Hasan Bayram’ı öldürdüğünün delillerle sabit olduğuna karar vererek, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve ‘yağma’ suçundan da 25 yıl hapis cezasına hükmetti.

  DAHA ÖNCEKİ SUÇLARINDAN DA 5 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ CEZASI VAR

  Öte yandan Çayıroğlu, geçtiğimiz aylarda Sabri Güneş (68), Hasan Güneş (53), Zahide Güneş (59), Senayi Türedi (54) ve Ümit Türedi’yi (56) kasten öldürme suçundan 5 kez ağırlaştırılmış, nitelikli yağma suçundan ise 24 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.


  Görüş Bildir