Petrol
83.44
0.83%
Euro
17.8167
0.47%
Dolar
18.465
-0.05%
Altın
968.43
0.56%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
364.615
4.07%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Osmaniye'de kocası ağırlaştırılmış müebbet alan kadın: Yalan söyledim

  Osmaniye'de 10 yıl önce ortadan kaybolan 64 yaşındaki kadının oğluna, eşinin ifadesiyle annesini öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
  • İHA
  • 19.10.2020 - 12:43
  • Güncelleme : 19.10.2020 - 12:43
  Osmaniye'de kocası ağırlaştırılmış müebbet alan kadın: Yalan söyledim

  2010 yılında 64 yaşında olan Alzheimer hastası Fatma Gökçeli, Osmaniye'de birlikte yaşadığı oğlu Yakup Gökçeli'nin evinden gece vakti ortadan kayboldu.

  İddiaya göre, sabaha karşı kayınvalidesinin balkondaki yattığı yatakta olmadığını gören Güllü Gökçeli eşi Yakup Gökçeli'yi uyandırarak annesinin evde olmadığını söyledi.

  Sabah saatlerinde diğer yakınlarına haber veren Yakup Gökçeli, annesini kendi imkanları ile bir süre aradıktan sonra aynı gün polise giderek kayıp başvurusunda bulundu.

  KADININ İZİNE RASTLANMADI

  Aradan geçen zaman zarfında kayıp kadının izine rastlanmadı. 2013 yılında Yakup Gökçeli ve Güllü Gökçeli, bir televizyon kanalındaki programa katılarak annelerinin kayıp olduğunu söylediler.

  Yine o tarihte kayıp kadının kızı Dursun Taş telefon ile bağlandığı programda, "Annem kardeşimin evinde kalıyordu. Nasıl kaybolduysa bu ikisi biliyor. Belki kötü bir şeyler yaptılar." demesi üzerine yaşlı kadının yaşadığı ev ve çevresindeki kuyularda polis ceset aradı.

  Osmaniye

  Ancak Fatma Gökçeli'ye dair bir iz bulunamadı. Bu iddia üzerine Yakup Gökçeli ve eşi Güllü Gökçeli aynı yıl gözaltına alındı.

  İFADESİNDEN SONRA KOCASI TUTUKLANDI

  Güllü Gökçeli alınan ifadesinde, "Eşim gece vakti annesini otomobile bindirerek hastaneye götürüyorum dedi. Sabaha karşı ise eve yalnız geldi. Annesini sorduğumda artık annem yok kimseye bir şey söyleme." şeklinde ifade verince Yakup Gökçeli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  21 gün hapis yatan Gökçeli, ardından tahliye edildi. Görülen dava neticesinde annesinin cesedine dair bir iz bulunamaması ve delil yetersizliğinden hakkında beraat kararı verildi. Ancak Yargıtay'ın verilen beraat kararını bozması üzerine 2019 yılında Yakup Gökçeli hakkında yeniden dava açıldı.

  Kocası ağırlaştırılmış müebbet alan kadın: Yalan söyledim VİDEO

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI VERİLDİ

  Bu kez yapılan yargılamada Osmaniye Ağır Ceza Mahkemesi, Yakup Gökçeli'ye "üst soy bağındaki akrabayı kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

  "VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM"

  Kocası 1 ay önce tutuklanarak cezaevine gönderilen Güllü Gökçeli ise eşi hakkında 2013 yılında yalan ifade verdiğini ve şu anda verilen bu cezadan dolayı vicdan azabı çektiğini söyleyerek, "Hayatımda hiç karakola gitmedim. İlk defa 3 gün nezarethanede kalmıştım. Çok korktum. Oradan hiç çıkamayacağımı zannettim. Bundan dolayı eşim için ceza almasına sebep o ifadeyi vermek zorunda kaldım. Yalan söyledim. Şimdi vicdan azabı çekiyorum. Yakup Gökçeli'nin bu olayda hiç suçu günahı yok. Boş yere hapis yatıyor." şeklinde konuştu.

  Osmaniye de kocası ağırlaştırılmış müebbet alan kadın: Yalan söyledim #2

  "YARDIM BEKLİYORUZ"

  Yengesinin ifadesinde annesinin 2010 yılında bayramın 1'inci günü Yakup Gökçeli tarafından götürülüp kaybedildiğini söyleyerek yalan beyanda bulunduğunun aşikar olduğunu söyleyen kayıp kadının diğer oğlu Yusuf Gökçeli ise "Annemin kaybolduğu dedikleri gün ben Kadirli'de eşim, annem ile birlikte aynı evde uyuduk. Annem o gün kaybolmadı. Güllü Gökçeli o tarihte yalan ifade verdiği buradan belli. Telefon kayıtlarıma bakılsın ben annemin yanındaydım. Ayrıca bu dosyaya 3 defa takipsizlik verildi. Her seferinde ağabeyim Yakup Gökçeli bu karara kendisi itiraz etti. Annemin aranması için 4 ayrı Bakanlığa kendisi dilekçe yazdı. En son verilen takipsizlik kararına ağabeyim Yakup Gökçeli ağır ceza mahkemesine kendisi itiraz etti. Annemi hep kendisi aradı. Annem şu ana kadar bulunamadı ama ağabeyim ceza aldı. Biz Adalet Bakanımızdan büyüklerimizden yardım bekliyoruz." dedi.

  Osmaniye


  Görüş Bildir