Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
715.708
3.45%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  Pendik'te doktora saldıran kadına 1 yıl 6 ay hapis istemi

  Acil serviste kadın doktoru saçlarından çekerek darbettiği gerekçesiyle tutuklanan Müge İ. hakkında, iddianame hazırlandı.
  • DHA
  • 24.11.2021 - 17:46
  • Güncelleme : 24.11.2021 - 17:57
  Pendik'te doktora saldıran kadına 1 yıl 6 ay hapis istemi

  İstanbul Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli doktor Esma Demir, 17 Kasım’da Müge İ. isimli bir kadın tarafından saldırıya uğramıştı.

  Doktorun saçlarını çeken ve güvenlik görevlilerin müdahalesiyle saldırıyı sonlandıran kadın, gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

  İDDİANAME HAZIRLANDI

  Müge İ. hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Esma Demir'in Pendik Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev yaptığı, Müge İ.'nin de 17 Kasım 2021 gece 04.30 sıralarında adli rapor almak için polis eşliğinde hastaneye getirildiği anlatıldı.

  Pendik'te acil serviste doktora saldırı anı

  ALKOLLÜ OLDUĞU BELİRLENDİ

  Şüpheli Müge İ.'nin, müşahede odasında kolundan damar yolu açıldığı kaydedildi. Alkollü olduğu da belirtilen şüphelinin, kolundaki damar yolunu çıkartarak görevli olan müşteki Doktor Esma Demir'e arkadan saldırdığı ifade edildi. Şüphelinin, müştekinin saçlarını eline doladığı, görüntü izleme tutanağına göre yaklaşık 40 saniye boyunca şüphelinin çevredekilerin müdahalesine rağmen eylemini devam ettirdiği anlatıldı.

  HAFİF YARALANMAYA SEBEP VERDİ

  İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nden gelen rapora göre müştekinin kafasında 3 santimetre çapında saç açılması ve ekimoz şeklindeki yaralanmasının basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olduğunun bildirildiği hatırlatıldı.

  Pendik te doktora saldıran kadına 1 yıl 6 ay hapis istemi #1

  1 YIL 6 AYA KADAR HAPİS TALEBİ

  Şüpheli Müge İ.'nin "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı kasten basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'nda sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele karşı görevleri sırasında kasten yaralama suçu işleyenlerin tutuklama nedeni olduğu da hatırlatıldı.

  İddianame kabul edilirse tutuklu şüpheli Müge İ., önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

  Pendik te doktora saldıran kadına 1 yıl 6 ay hapis istemi #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir