Pendik'te hayvanseverden, köpeğe zarar veren kişiye tepki
DHA

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 20 Aralık Pazar günü Aynur Afşar isimli hayvansever, köpeğini gezdirmek için arkadaşıyla birlikte Pendik sahiline gitti.

Afşar, köpeğini gezdirdiği esnada bir kişinin parktaki sokak köpeğinin kesici aletle cinsel organını yaraladığını gördü.

Afşar ve arkadaşı, bu kişiye tepki gösterdi, aralarında tartışma çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, sokak köpeğini kesici aletle yaralayan kişiyi gözaltına aldı.

Pendik'te hayvanseverden, köpeğe zarar veren kişiye tepki VİDEO

ÖZEL VETERİNERE TEDAVİ ETTİRDİ

Aynur Afşar ve arkadaşı şikayetçi oldu. Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen kişinin ise ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Yaralanan köpeği ise Afşar ve arkadaşı, Kurtköy'de bir özel veterinere götürerek tedavi ettirdi.

Pendik'te hayvanseverin köpeğe zarar verdiğini iddia ettiği kişiye tepkisi kamerada -1

"SOKAK KÖPEĞİNİ KANLAR İÇERİSİNDE GÖRDÜK"

Yaşanan o anları anlatan Aynur Afşar, "Geçtiğimiz pazar günüydü. Benim kendi köpeklerim var. Köpeğimin haricinde parklardaki köpekleri elimden geldikçe besliyorum. O gün yanımda bir arkadaşım daha vardı. Köpekler bizim getirdiğimiz yemekleri yediler. Arkadaşımla birlikte parkta sohbet ederken bir kişi, bizim bulunduğumuz yere doğru geldi. Bir süre sonra köpekler bir anda bağırmaya başladı. Bizim yanımıza gelen kişiye 'Lütfen buradan gider misin?' dedim. Gitmeyince biz de arkadaşımla birlikte eşyalarımızı alıp parktan ayrıldık. O sırada önümüze gelen sokak köpeğini kanlar içerisinde gördük. Yanımıza gelen kişi o esnada süs havuzuna giderek ellerini yıkmaya çalışıyordu. O anda düşünerek, o kişinin önünü kesip, çığlık atarak çevredeki vatandaşlardan yardım istedim. Daha sonra karakola giderek şikayetçi olduk." dedi.

Pendik'te hayvanseverin köpeğe zarar verdiğini iddia ettiği kişiye tepkisi kamerada -2

KÖPEĞİN CİNSEL ORGANINDAN YARALANDIĞINI TESPİT ETTİK

Köpeği tedavisini gerçekleştiren Veteriner Hekim Ümit Değerli, "20 Aralık 2020 tarihinde Aynur Afşar tarafından kliniğimize bir sokak köpeği getirildi. Köpeğin cinsel organ bölgesinde sivri cisim yaraları mevcut olup, kanamaları vardı. Biz gerekli tedavilerini yaptık. Köpeğin kanamasını durdurduk. Aynur Hanım'ın istediği üzerine bir rapor oluşturduk. Köpeğin herhangi bir hayatı riski yok. Genel durumu iyi." diye konuştu.

Pendik'te hayvanseverin köpeğe zarar verdiğini iddia ettiği kişiye tepkisi kamerada -3

Pendik'te hayvanseverin köpeğe zarar verdiğini iddia ettiği kişiye tepkisi kamerada -4

Pendik'te hayvanseverin köpeğe zarar verdiğini iddia ettiği kişiye tepkisi kamerada -5

Pendik'te hayvanseverin köpeğe zarar verdiğini iddia ettiği kişiye tepkisi kamerada -6

Pendik'te hayvanseverin köpeğe zarar verdiğini iddia ettiği kişiye tepkisi kamerada -7

Pendik'te hayvanseverin köpeğe zarar verdiğini iddia ettiği kişiye tepkisi kamerada -8