Samsun'da 'yol vermeme' inatlaşması kazaya sebep oldu

Samsun-Ankara karayolunda seyir halinde olan 55 AKG 18 plakalı hafif ticari aracın sürücüsü ile plakası belirlenemeyen tır sürücüsü arasında yol verme inatlaşması yaşandı.

Sürücüler, araçlarını birbirlerinin önüne kırarak durdurmaya çalıştı.

YOL TARTIŞMASI KAZAYLA BİTTİ

Direksiyon hakimiyetini kaybeden hafif ticari aracın sürücüsü, önce yolun sağında bulunan su kanalına girdi, ardından da orta şeride savruldu. Tır sürücüsü ise olaydan sonra yoluna devam etti.

O ANLAR KAMERADA

O anlar başka bir sürücünün cep telefonu kamerasına yansıdı. O sırada tır şoförü, "Görüyorsunuz değil mi, sonra ben suçlu oluyorum, bak ne yapıyor" diyor. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Samsun'da trafikte yol verme inatlaşması kazayla bitti

SÜRÜCÜLERE PARA CEZASI

Kazanın ardından şikayet üzerine tır sürücüsü R.O. ile hafif ticari aracın şoförü S.A.'ya Samsun Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından para cezası uygulandı. Tır sürücüsü R.O. ise kazaya sebebiyet verdiği gerekçesiyle Atakum İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edildi. Savcı tır sürücüsü R.O. hakkında gözaltı kararı verdi.

"Genel güvenliği tehlikeye düşürmek ve kazaya sebep olmak" suçundan bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edilen R.O. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"KENDİ CANIMI DÜŞÜNDÜM"

Kendini savunan R.O., "Bir hafif ticari araç belirdi arkamdan, korna basarak önüme geçti. Videolarda da var. Ben de kaza yapmamak için sola kırdım. Sola kırdığımda önümde araç tekrar belirdi. Yavaşlattı iyice beni. Sağdan kaçmaya çalıştım. O an beni sıkıştırdıkları aradan kaçmasaydım ben şu an ölüydüm. Kaçtım, araç yine önüme geçmeye çalıştı. Ben izin vermedim. Ben kendi canımı düşündüğüm için izin vermedim. Geçip gitmeyecekti. Önüme kıracaktı, kaza yapacaktım. Sağa sola kırsam tır devrilirdi. Ölmemi mi istiyorlar, bir insanın canı bu kadar ucuz mu?" dedi.

Samsun'da 'yol vermeme' inatlaşması kazaya sebep oldu

Samsun'da 'yol vermeme' inatlaşması kazaya sebep oldu

Samsun'da 'yol vermeme' inatlaşması kazaya sebep oldu