Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Şeyma'ya ait olduğu düşünülen görüntüler başkasının çıktı

  Ankara'da babası tarafından öldürülen genç kızın ardından bahsedilen o videoların başkasına ait olduğu belirtilirken, katil baba için ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı.
  • DHA
  • 05.06.2020 - 11:42

  Şeyma'ya ait olduğu düşünülen görüntüler başkasının çıktı #1

  Harun Yıldız (51), 6 Şubat 2020'de dershane çıkışında aracıyla aldığı 18 yaşındaki kızı Şeyma Yıldız’ı, Ankara'nın Çubuk ilçesi Kargın Mahallesi'nde tabancayla ateş ederek, öldürdü. ,

  Olay sonrası polisi arayarak teslim olan baba, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı.

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

  Ankara 33'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede sanık Harun Yıldız için, 'alt soydan akrabayı kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

  Şeyma'ya ait olduğu düşünülen görüntüler başkasının çıktı #2

  "'BÖYLE BİR ŞEY YAPMADIM' DEDİ"

  İddianamede, baba Harun Yıldız'ın savcılıkta verdiği ifadesi de yer aldı. Harun Yıldız, internet sitelerinde kızına ait uygunsuz görüntüler gördüğünü, olay günü kızını dershaneden alarak görüntüleri sorduğunu, kızının bunu kabul etmediğini söyledi. Olaydan önce alkol aldığını belirten baba Yıldız, "Kızıma ısrarla bunu kendisine kimin yaptığını sordum. Bana 'Ben böyle bir şey yapmadım' dedi. Ancak kafasını önüne eğerek ağlamaya başladı ve 'Baba sus, baba sus' diyerek karşılık verdi. Bunun üzerine kendimi kaybettim. Araçta bulunan tabancayla kızıma ateş ettim." dedi.

  Şeyma'ya ait olduğu düşünülen görüntüler başkasının çıktı #3

  'VİDEODAKİ KİŞİ ŞEYMA YILDIZ DEĞİL'

  İddianamede ayrıca; internette, baba ve kızına ait cep telefonlarında kriminal incelemesi yapıldığı, ancak Şeyma Yıldız'a ait uygunsuz video bulunmadığı belirtildi. İddianameye giren polis kriminal raporuna göre; Şeyma Yıldız’a ait telefonda yapılan ayrıntılı incelemede, hiçbir şekilde başkasından gelen ya da başkasına gönderilen uygunsuz video ve fotoğraf bulunmadığı belirtildi.

  Şeyma'ya ait olduğu düşünülen görüntüler başkasının çıktı #4

  HİÇBİR ŞEKİLDE BENZEMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

  Yine sanığın polis ifadesinde yer alan 'kuzenine ve arkadaşına yardımcı olan Şeyma' başlığıyla internette yaptığı aramada, kızına ait video çıktığı iddiasıyla ilgili de yapılan inceleme ve araştırma sonucunda, söz konusu videoda yer alan kişinin Şeyma Yıldız olmadığı ve hiçbir şekilde ona benzemediğinin tespit edildiği kaydedildi.

  Ayrıca otopsi raporunda, Şeyma Yıldız’ın vücudunda 9 adet mermi girişi tespit edildiği bildirildi.

  Görüş Bildir