Silivri'de oğlu öldürülen anne: Yarası kapanmaz acılar içerisindeyim

17 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30 sıralarında, Mimar Sinan Mahallesi Kumluk Mevkisi'nde yaşanan olayda, kardeşler Metehan Vehbi Kaya ve Mertcan Kaya, 8 kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

MERTCAN KAYA HAYATINI KAYBETTİ, KARDEŞİ AĞIR YARALANDI

Bıçaklanarak ağır yaralanan kardeşlerden Mertcan Kaya, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Metehan Vehbi Kaya ise tedaviye alındı.

SİLİVRİ ADLİYESİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Bir oğulları ölen, bir oğulları ise hastanede yaşam mücadelesi veren Kaya Ailesi, bugün Silivri Adliyesi önünde açıklama yaptı. Mertcan'ın arkadaşları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklamasında ailenin avukatı Tuncay Demir, "Olağanüstü bir dayanışma gösterildi, bugün burada. Toplum Mertcan Kaya'nın acısını yaşayan ailesi için kenetlendi. Bu kenetlenme birlik beraberlik, bizim için inanılmaz önemli. Bu olayda 8 failin tutuklandığını buradan duyurmak istiyorum. Mevcut ceza kanununda en ağır cezayı almaları için elimizden geleni yapacağız. Mertcan Kaya'lar ölmesin, şiddet özendirilmesin." dedi.

Silivri'de oğlu bıçaklanarak öldürülen anne: Yarası kapanmaz, acılar içerisindeyim -1

BABA, GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Acılı baba  Akın Kaya ise gözyaşlarını hâkim olamayınca konuşma metnini, Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan, Açıklama metninde "Bir oğlumun öldüğü bir oğlumun da ölümle mücadele ettiği bu vahşeti kimler yaşattıysa Allah'ından bulsun. Benim ilk andan itibaren tek bir isteğim vardı, adaletin yerini bulmasıydı. Devletimizin tüm birimlerinden Allah razısı olsun. Soruşturmayı itinayla takip ettiler. Bir nebze olsa bile içime su serptiler. Ben oğullarımın kanı yerde kalmasını istemiyorum. Devletimiz hak ettikleri cezaları vereceğine güvenim ve irtibatım tamdır. Bu olayın peşini ne ben ne de Devletimiz bırakmayacağına sonsuz inanıyor ve güveniyorum. Tanıyan ve tanımayan herkes bana destek verdiği için teşekkür ediyorum." dedi.

ACILI ANNE: YARASI KAPANMAZ ACILAR İÇERİSİNDEYİM

Mertcan Kaya'nın annesi Filiz Kaya ise, "Yarası kapanmaz acılar içerisindeyim. Türkiye Cumhuriyeti adaletine güveniyorum." ifadelerini kullandı.

Silivri'de oğlu bıçaklanarak öldürülen anne: Yarası kapanmaz, acılar içerisindeyim -2

Silivri'de oğlu bıçaklanarak öldürülen anne: Yarası kapanmaz, acılar içerisindeyim -3

Silivri'de oğlu bıçaklanarak öldürülen anne: Yarası kapanmaz, acılar içerisindeyim -4

Silivri'de oğlu bıçaklanarak öldürülen anne: Yarası kapanmaz, acılar içerisindeyim -5

Silivri'de oğlu bıçaklanarak öldürülen anne: Yarası kapanmaz, acılar içerisindeyim -6