Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
494.792
0.84%
1ºC
İstanbul
Hafif kar 1 C

  Sonuçlanan karting davasında hapis cezası yok

  Adapazarı'nda geçen yıl go-kart pistinde meydana gelen ve üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Tuğba Erdoğan'ın başının koparak öldüğü kazayla ilgili dava sonuçlandı.
  • 03.11.2014 - 20:53
  Sonuçlanan karting davasında hapis cezası yok

  karting

  Adapazarı'nda geçen yıl Şubat ayında bir alışveriş merkezi yanındaki go-kart pistinde meydana gelen ve üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Tuğba Erdoğan'ın başının koparak öldüğü kazayla ilgili dava sonuçlandı.

  HAPİS CEZASI PARAYA ÇEVRİLDİ

  6'şar yıl hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan işletmeci Yunus ve Ömer Malkoç kardeşler 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Mahkeme, daha sonra bu cezayı 18 bin 200'er lira para cezasına çevirdi. Sanıkların bu parayı da 24 taksitle ödemesine hükmeden mahkeme, belediye görevlilerinin ise beraatine karar verdi.

  "YETERLİ ÖNLEM ALINMADI"

  Geçen yıl Şubat ayında, sözlüsü ve arkadaşlarıyla birlikte çevreyolundaki bir alışveriş merkezinin bahçesinde bulunan go-kart pistine gelen Sakarya Üniversitesi öğrencisi Tuğba Erdoğan, bindiği go-kart aracına atkısının sarılması nedeniyle başı koparak yaşamını yitirmişti.

  Sakarya Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında, Tuğba Erdoğan'ın ölümünde, bilirkişi raporuna göre piste go-karta bineceklere yönelik bir uyarı tabelesı olmadığı gibi işletmecilerin de yeterli önlem almadığı belirlendi.

  Olay sırasında da piste bulunan işletmeci Yunus ve Ömer Malkoç kardeşlerin, Tuğba Erdoğan'ın ölümünde asli kusurlu oldukları belirtildi. Savcılık tarafından yapılan soruşturmada, ayrıca go-kart pistinin yeterliliği konusunda belge istemediği gerekçesiyle Adapazarı Belediyesi de tali kusurlu bulundu.


  Görüş Bildir