Euro
10.185
0.97%
Dolar
8.4362
1.89%
Altın
494.08
1.01%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
464.947
-0.59%
19ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 19 C

  Sultanbeyli’de okuma yazması olmayan adamın üstünden şirket kurdular

  Hamile kadına yardım edeyim derken başına gelen kalmayan adam, şimdi 300 bin liralık vergi borcu ile uğraşıyor.
  • İHA
  • 15.04.2021 - 09:58
  • Güncelleme : 15.04.2021 - 10:13
  Sultanbeyli’de okuma yazması olmayan adamın üstünden şirket kurdular

  İstanbul Sultanbeyli’de topladığı hurdalarla geçimini sağlayan ve o dönemde evsiz olan İsa Uzğuç’tan, sokakta karşılaştığı hamile bir kadın, evinin olmadığını söyledi ve yardım istedi.

  Hamile kadının sokakta yaşadığını düşünerek genç kadına kalacak yer bulan Uzğuç, kısa süre sonra genç kadının arkadaşları olduğunu iddia eden şahıslar tarafından dolandırıldı.

  Şüpheli şahıslar, Uzğuç’un hamile arkadaşlarına yaptıkları iyilik karşılığında kendisine iş vereceklerini söyleyerek bazı evrakları imzalamasını istedi.

  YARDIM ETTİ BAŞINA GELMEYEN KALMADI

  Okuma yazması olmayan Uzğuç ise evraklara parmak bastı.

  Şüpheli şahıslar, İsa Uzğuç’un parmak basarak haberi olmadan verdiği vekaletnameyle 2005, 2006 ve 2007 yıllarında madencilik, reklam, organizasyon, yapı malzemeleri, lojistik alanında olmak üzere toplamda 6 şirket kurdu.

  Açılan davalarda yargılanan İsa Uzğuç, beraat etti ancak bu kez de üzerine kurulan şirketler nedeniyle yüklü miktarda vergi borcu çıkarıldı.

  15 yıl önce dolandırılan Uzğuç’un, şimdilerde yıllardır katlanarak artan vergi borçlarının silinmesi için hukuk mücadelesine devam ediyor.

  Sultanbeyli’de okuma yazmayı olmayan adamın üstünden şirket kurdular VİDEO

  “İŞ EVRAKI DİYEREK KAĞITLARA PARMAK BASTIRDILAR”

  İsa Uzğuç, “Dışarıda kaldığım dönemlerdi. Sokakta tanıştığım hamile bir kadına yardım etmemle birlikte bu işler başıma geldi. Hamile kadına yatacak yer buldum. İnsanlık yapmaya çalıştım. Bu kadının tanıdığı olan insanlar bana iş verecekleri iddiasıyla yaklaştılar. Okumam yazmam olmadığı için iş evrakı diyerek kağıtlara parmak bastırdılar. Sonrasında öğrendim ki üzerime şirket açmışlar. Bu şirketlerle benim bir alakam yok. Ben şu an sadece adaleti arıyorum. Bu insanlar bizim iyi niyetimizi suistimal ettiler.” diye konuştu.

  Sultanbeyli’de okuma yazması olmayan adamın üstünden şirket kurdular #1

  “VERGİ BORCU YAKLAŞIK 300 BİN LİRAYA YAKLAŞTI”

  Konuya ilişkin konuşan Avukat Mehmet Üstündağ, “Bu şirketler 2005-2006 yıllarında kurulmuşlar. Dört tane limited şirket, iki tane de şahıs şirketi açılmış. Şirkette İsa Bey’in okur yazar olduğunu, vekaletlerinin olduğunu, vekaletle kurulduğundan bahsediliyor ancak üç ayrı Asli Ceza Mahkemesi’nde bu vergi usulsüzlüğü, dolandırıcılık gibi konulardan beraat ediyor. Mahkeme, İsa Bey’in okuryazar olmadığına kanaat ediyor. Okuma yazma bilmeyen birisine, sahte vekaletlerle şirketler kurulmuş. Bu durumda müvekkilimin mağduriyetine sebep olmuş. İsa Bey savcılığa suç duyurusunda bulunuyor, kişilere ulaşılamıyor. Ayrıca zaman aşımı kararıyla mağduriyet devam ediyor. Şu an İsa Bey’in vergi borcu katlanarak arttığı için 300 bin gibi bir rakama ulaşmış durumda.” dedi.

  Sultanbeyli’de okuma yazması olmayan adamın üstünden şirket kurdular #2

  Sultanbeyli’de okuma yazması olmayan adamın üstünden şirket kurdular #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir