Taksim'de döviz bürosu çalışanı kasadaki paraları çaldı

İstanbul Taksim'de soyulan bir döviz bürosu, polisi harekete geçirdi.

Olay yerine gelen ekipler, güvenlik kameralarını incelediklerinde hırsızlık anının saniye saniye görüntülendiğini tespit etti.

Görüntülerdeki kişi ise iş yeri çalışanlarına hiç yabancı değildi.

HIRSIZ ÇALIŞANLARI ÇIKTI

Soruşturma sonucunda iş yerini soyan şüphelinin, 3 aydır döviz bürosunda çalışan Serkan O. olduğu görüldü.

3 MİLYON LİRAYI POŞETLERE DOLDURUP KAÇTI

Sabah işe erken gelerek iş yerini açan ve kasanın bulunduğu bölüme inen şüphelinin, 3 milyon lira değerinde dövizi poşetlere koyduğu tespit edildi. Daha sonra yukarı çıkan ve paraların bir bölümünü ceplerine dolduran şüphelinin para dolu poşetlerle iş yerinden ayrıldığı belirlendi.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından şüpheliyi yakalamak için operasyon başlatıldı.

Taksim'de döviz bürosu çalışanı kasadaki paraları çaldı ViDEO

AİLESİNİN YANINA UĞRAMADAN ORTADAN KAYBOLDU

Ailesiyle birlikte yaşadığı öğrenilen şüpheli Serkan O.'nun, hırsızlıktan sonra bir daha evine uğramadığı belirlendi.

HİÇBİR DİJİTAL İZİ YOK

Daha önceden kasiyerlik yaptığı ve hiçbir suç kaydı bulunmayan şüphelinin cep telefonu kullanmadığı, kredi ve banka kartının da bulunmadığı öğrenildi. Şüphelinin bu nedenle arkasında hiç dijital iz bırakmadığı belirtildi.

Polis, şüpheli şahsı tanıyanların ya da görenlerin mutlaka 155 polis imdat telefonuna ihbarda bulunmasını istedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri ihbarı alır almaz şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Serkan O.’nun yakalanması için çalışmalar sürerken, döviz firmasının müdürü bu suçları işleyen kişilerin daha ağır cezalar alması gerektiğini söyledi.

Taksim’de çalışanı tarafından soyulan döviz bürosunun müdürü konuştu

"İÇİNE KAPANIK BİRİYDİ, ŞÜPHELENMEMİŞTİK"

Serkan O.’yu işe almadan önce araştırdıklarını ancak herhangi bir sorunlu duruma rastlamadıklarını söyleyen firma müdürü Ahmet Ataseven, "Arkadaş, bizde 3 ay önce çalışmaya başladı. İşe almadan araştırmıştık. GBT’sine bakıldı, savcılıktan sorgusuna, sabıka kaydına bakıldı ve herhangi bir suç kaydına rastlanmamıştı. Bu arkadaşı bu şekilde işe aldık. 3 ay boyunca bizi şüphelendiren bir hareketi olmamıştı. Arkadaşlarıyla da konuştuk, kendi halinde, içine kapanık, fazla konuşmayan biri olduğunu söylediler.

"DİĞER ARKADAŞLARDAN YARIM SAAT ERKEN GELİYOR"

Olay günü, şubeye diğer arkadaşlarından yarım saat erken geliyor ve anahtarla kapıyı açıp, kepengi indirip aşağıya iniyor. Daha sonra buraya gelip kasayı açıyor ve 3 milyon TL civarındaki dövizi alıp gidiyor. Biz durumu kayıtları inceleyince fark ettik. O arkadaş dövizleri aldıktan sonra kepengi kapatıp tekrar gidiyor. Diğer arkadaşlar 10 dakika sonra şubeye geldiklerinde kendisine ulaşamıyorlar ve bizi arayıp bilgi verdi. Kamera kayıtlarına baktığımızda arkadaşın net bir şekilde buraya geldiğini, paraları poşete koyup, tekrar kepengi kapatıp gittiğini gördük" dedi.

Taksim'de döviz bürosu çalışanı kasadaki paraları çaldı

"İKİ BAKLAVA ÇALAN AĞIR CEZA ALIYOR, BÖYLELERİ İSE RAHATÇA DOLAŞIYOR"

Bu ve benzer suçları işleyenlerin gerekli cezaları almadığını düşündüğünü ifade eden Ataseven, “Böyle olaylar daha önce de başımıza geldi. Bu ülkedeki adalet sisteminin boşluğundan bahsetmek istiyorum. Bir insanlar bu olayı gerçekleştirdikten sonra sağda solda rahat rahat tekrar işe başlayabilirler. Çünkü bu durumun ağır bir suçu, yaptırımı yok. Bu ülkede iki tane baklava çalan çocuk ağır suçlar kapsamında cezai işlem görüyor ama bu işlerde böyle bir durum yok. Ricamız, bunların ağır ceza kapsamına girmeleri, büyük cezalar almalarıdır.

"BU KİŞİLERİN SAĞDA SOLDA DOLAŞMALARINI İSTEMİYORUZ"

Emniyetteki arkadaşlar sağ olsunlar bu havada, bu soğukta sahada koşturuyorlar, çalışıyorlar, araştırıyorlar ama şu ana kadar bir emare yok. Bu işlerde ağır cezalar gelirse bundan sonra böyle şeyler yaşanmayacaktır diye düşünüyorum. Bu ceza boşluğunda insanlar bunu rahatça yapabiliyor ve daha sonra başka yerlerde çalışabiliyor, nasılsa ceza yok bir şey yok diyerek hayatlarına devam edebiliyorlar. Ülkemizdeki bu hırsızlık, bu vurgun olaylarının biraz daha ağır suçlar kapsamına girmesini rica ediyoruz. Bu insanların elini kolunu sallayarak sağda solda dolaşmalarını istemiyoruz. Bizim canımız yandı, başkasının canı yansın istemiyoruz" diye konuştu.

Taksim'de döviz bürosu çalışanı kasadaki paraları çaldı

Taksim'de döviz bürosu çalışanı kasadaki paraları çaldı

Taksim'de döviz bürosu çalışanı kasadaki paraları çaldı

Taksim'de döviz bürosu çalışanı kasadaki paraları çaldı

Taksim'de döviz bürosu çalışanı kasadaki paraları çaldı