Seyahat

Keşfedilmeyi bekleyen doğa harikası: Erzurum-Rize yaylaları

Erzurum ile Rize sınırındaki zirvelerde bulunan yaylalar, eriyen kar sularının coşkuyla akışıyla şekillenen muhteşem doğası, zengin bitki örtüsü ve gölleriyle doğaseverlerin keşfini bekliyor.

İstanbul'a yakın tatil rotaları

Hava sıcaklıkları artarken İstanbul'da yaşayanların, nefes alabilecekleri, doğa ile buluşabilecekleri yakın noktaları hatırlatmak istedik. Bu noktalardan bazıları İstanbul içinde kalırken, bir kısmı da şehre yakın destinasyonda ziyaretçileri bekliyor.

Vasco Da Gama kruvaziyeri 1.040 yolcusuyla Marmaris'e demirledi

Koronavirüs salgını sonrasında artan kruvaziyer turizmi son hızla devam seferlerine devam ediyor.

Kuşadası’na ilk seferinde, 3 bin 257 turistle geldi

"Norwegian Viva" isimli gemi, Aydın'ın Kuşadası ilçesine demirledi. Toplam 3 bin 257 yolcu ile 1.470 personel taşıyan geminin yıl içinde aynı limana sık sık geleceği bildirildi.

Osmanlı'nın hac güzergahı: Sufi Yolu

İstanbul'daki Eyüp Sultan Türbesi'nden başlayıp Mekke'ye uzanan Sufi Yolu'nun 801 kilometrelik bölümünü yürüyerek kateden Türk ve yabancılardan oluşan 8 kişilik grup, Yalova'dan başlattıkları bu anlamlı yolculuğu Konya'da tamamlayacak.

Rus dağcılar, Ağrı Dağı'nda tipiye yakalandı

"Türkiye'nin çatısı" Ağrı Dağı'na zirve tırmanışı yapan 9 Rus dağcı, mayıs ortasında tipiye tutuldu. Rehber Cuma Saltik, tipi karşısında çaresizlik yaşayan dağcıları, zirveye tırmanamadan aşağı indirmek zorunda kaldığını belirtti.

Palandöken'de Mayıs ayında kar keyfi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken, dün gece ve sabaha karşı yağan karla yeniden beyaza bürünürken, bölgeye çıkan vatandaşlar, kar topu oynayrak eğlendi.

Hint turistler Eskişehir’e hayran kaldı

Turla İstanbul'dan Eskişehir'e gelen Hint turistler, burada gondola binmek istedi. Hint turistlerin şehri gezerken duyduğu memnuniyet etraflarına yansıdı.

Kruvaziyer gemiler seferlerini hızlandırdı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde demirleyen kruvaziyerden çıkan turistler, Marmaris Çarşısı, Kaleiçi ve yat limanını gezerek ekonomiye can verdi.

Türkiye'nin dünyaca ünlü antik kentleri

Türkiye, turizmde sadece denizi ve doğal güzellikleri ile değil tarihi ile de ön planda. Özellikle dünyaca ünlü antik kentleri ile öne çıkan Türkiye'de bulunan antik kentler tek tek sıralandırıldı.

Hafta sonuna doğru: Günübirlik tatil rotaları

Hafta sonunu ailesiyle İstanbul dışında değerlendirmek isteyenler için birbirinden özel rotaları derledik.

Turistler rotayı İshak Paşa Sarayı'na çevirdi

Türkiye'nin her köşesi tarihi ve doğa güzellikleri ile bir cennet iken Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yer alan İshak Paşa Sarayı'nı görmek isteyenlerin sayısı giderek artıyor.

Ağrı Dağı'na çıkan dağcılar, bahar ayında 'dondu'

Farklı ülkelerden gelerek Ağrı Dağı’na çıkmak amacıyla buluşan yabancı turistler, bahar ayında kar, sis ve fırtınaya aldırmadan Ağrı Dağı'na tırmandı.

Karın yeşile dönüştüğü görkemli sahne: Uludağ

Bursa'nın yüksek kesimlerinde, Uludağ'ın yamaçlarındaki kıvrımlı yollar ve karla örtülü ormanlar, baharda yemyeşil oldu.

Adana'da Venedik'i aratmayan manzaralar

Portakal Çiçeği Karnavalı nedeniyle Adana'ya gelen yerli ve yabancı turistler, Seyhan Nehri'nde gondol keyfi yapıyor.

Ertuğrul Gazi ve Şeyh Edebali Türbesi'ne 100 bin ziyaret

9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca hem yerli hem de yabancı turistler Bilecik'e akın etti. Bu süreçte, Ertuğrul Gazi ve Şeyh Edebali Türbelerini yaklaşık 100 bin kişi ziyaret etti.

Marmaris, 2024 kruvaziyer sezonuna 'merhaba' dedi: Limana 490 yolcu indi

Koronavirüs salgının ardından artan kruvaziyer turizmi, kışla birlikte tekrar askıya alınmıştı. Kruvaziyer turizmi son günlerde sıcaklıkların artmasıyla birlikte 2024 sezonu için tekrar canlandı. Sektör yeni sezondan rekor bekliyor.
Başa dön