Petrol
87.34
2.25%
Euro
19.6995
0.36%
Dolar
18.6362
0.01%
Altın
1.082
0.51%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
327.055
1.65%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Tozkoparan'da kentsel dönüşüm arbedesi

  Kentsel dönüşüm nedeniyle yıkımı yapılacak evlerin temel altyapı hizmetlerinin kesilmesi için mahalleye gelen ekiplere, engel olmak isteyenlere polis müdahale etti.
  • DHA
  • 23.06.2021 - 12:08
  • Güncelleme : 23.06.2021 - 12:21
  Tozkoparan'da kentsel dönüşüm arbedesi

  İstanbul’un Güngören ilçesi Tozkoparan Mahallesi'nde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi kapsamında, geçtiğimiz aylarda mahalle sakinlerinden evlerini boşaltmaları istendi.

  Yaşanan süreçte evlerini terk etmek istemeyen mahalle sakinleri ile polis ve belediye ekipleri arasında birçok kez arbede yaşandı.

  YİNE ARBEDE ÇIKTI

  Bu sabah saatlerinde yıkımı planlanan evlerin temel altyapı hizmetlerinin kesilmesi için çevik kuvvet ekiplerinin desteğiyle İGDAŞ, İSKİ, BEDAŞ ve belediye ekipleri Tozkoparan Mahallesi'ne geldi.

  Mahalle sakinleri ekiplere engel olmak istedi.

  Bunun üzerine polis, kalabalığa müdahalede bulundu. Bu sırada arbede yaşandı.

  "EVİMİZİ ELİMİZDEN ALMAYA ÇALIŞIYORLAR"

  Mahalle sakini Hasan Çimen, "Bizim evimizi alıyorlar. Davalar devam etmesine rağmen hukuksuz olarak gelip, benim dairemi elimden almaya çalışıyorlar. Elektriğimizi, doğalgazımızı kesiyorlar. Arbedenin sebebi bu. Bunlar benim yaşam hakkım, kestirmiyorum. Neden benim evimi elimden alıyorsunuz? Polisler vazifesini yapıyorlar ama biraz da benim hakkımı korusunlar." dedi.

  Tozkoparan da kentsel dönüşüm arbedesi #1

  "GEREKİRSE MUM YAKIP ÖYLE OTURACAĞIZ"

  Evlerinden çıkmak istemeyen mahalle sakinlerinden Saadet Kılıç ise "Paramızla satın aldığımız evlerimizden, sokağa atıyorlar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Emekli insanlarız, aldığımız maaşla kiraya çıkmamız mümkün değil. Her gün suyumuzu, elektriğimizi kesmekle tehdit ediyorlar. Polis, sularımızı kesmek için gelmiş. Bu zabıtanın görevi ama polis geliyor. Polisle biz yüz yüze geliyoruz. Sonuna kadar buradayız. Gerekirse mum yakıp, öyle oturacağız. Evimizden çıkmıyoruz. Gerekirse suyu da arabayla taşıyacağız. Biz evimizdeyiz, gitmiyoruz. Yerinde kentsel dönüşümse eğer, bize yerinde evimizi versinler. Sözleşme imzalayalım, öyle gidelim. Biz böyle gitmiyoruz." diye konuştu.

  Tozkoparan da kentsel dönüşüm arbedesi #2

  Tozkoparan da kentsel dönüşüm arbedesi #3

  Tozkoparan da kentsel dönüşüm arbedesi #4


  Görüş Bildir