Euro
10.7456
-0.01%
Dolar
9.2605
-0.01%
Altın
527
0.12%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
577.332
2.85%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Tunceli'de ayı saldırısına uğrayan köylü, yaralı haliyle 5 kilometre yürüdü

  Tunceli'de ayı saldırısı nedeniyle yaralanan ve askeri helikopterle Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne götürülüp tedaviye alınan Mustafa Keser, yaşadığı dehşet anlarını anlattı.
  • DHA
  • 08.10.2021 - 02:29
  Tunceli'de ayı saldırısına uğrayan köylü, yaralı haliyle 5 kilometre yürüdü

  Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Koyungöl köyünde yaşayan 3 çocuk babası Mustafa Keser, 4 gün önce Karagöl Yaylası bölgesinde küçükbaş hayvanlarını otlatırken ayı saldırısına uğradı.

  YARALI HALİYLE 5 KİLOMETRE YÜRÜDÜ

  Saldırıdan sağ kurtulan Keser, el, kol, baş, ve göğüs bölgelerinden yaralandı. Yaralı olarak 5 kilometre yürüyen Keser, kendisini telefonla arayan eşinden yardım istedi. Eşinin ihbarı üzerine bölgeye yönlendirilen ambulansla Ovacık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Keser, buradan da askeri helikopterle Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Tedaviye alınan, yaralarına çok sayıda dikişi atılan Keser, o anları anlattı:

  Tunceli'de ayı saldırısına uğrayan köylü, yaralı haliyle 5 kilometre yürüdü - Video

  "NE KAÇABİLDİM, NE DE GERİ DÖNEBİLDİM"

  "Sabah hayvanları yaylaya götürdüğümde köyden 5 kilometre uzağa dağın eteğine götürüyoruz. O arada bir ormanlık alan var, orta halli bir yer. Hayvanlar oraya yayılınca ben bir ara toparlamaya çalıştım. Meğer o esnada ayının yattığı yerin 2 metre yakınından geçmişim. Bir baktım ki ağacın altından sıçrayarak üzerime geldi. Ne kaçabildim ne de geri dönebildim, direk üzerime saldırdı."

  Tunceli de ayı saldırısına uğrayan köylü, yaralı haliyle 5 kilometre yürüdü #1

  "ÇUBUĞUMU İTTİ, ELİMİ PARÇALADI"

  "Saldırınca çubuğumu onun ağzına koydum. Çubuğu pençesi ile itti, direkt üstüme geldi. Yere yatırıp kaşımdan ve başımdan tırmalamaya başladı. Yalnız bana pençe vurmadı. Sonra ayağa kalktı, ben de kendimi toparlayıp ayağa kalktım. O bağırdı, ben de bağırdım. Bir daha üzerime gelince ben elimi ağzına ittim. Elimi itince elimi bayağı parçaladı."

  Tunceli de ayı saldırısına uğrayan köylü, yaralı haliyle 5 kilometre yürüdü #2

  "DAĞDAN AŞAĞI 5-6 KİLOMETRE YÜRÜMÜŞÜM"

  "Sonradan ne olduysa cenabı Allah demek ki böyle geri çevirir gibi geri dönüp kendini toparlayıp yerine gidince ben de o esnada kendim ormandan dışarıya attım. İnşallah peşimden gelmez dedim. Aşağıya inerken o esnada benim hanım aradı. Arayınca dedim ki 'hemen milleti topla peşime gelsinler, burada beni ayı parçaladı'. Oradan köye gelişime 5-6 kilometrelik bir yol var. 5 kilometre boyunca dağdan aşağıya yürüyerek gelmişim. Beni sırtlayarak ambulansa yetiştirip Ovacık'a getirdiler."

  Tunceli de ayı saldırısına uğrayan köylü, yaralı haliyle 5 kilometre yürüdü #3

  "ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN"

  "Allah devlete zeval vermesin Ovacık'ta da helikopter beni apar topar Elazığ'a yetiştirdi. Burada da doktorlarımızdan cenabı Allah razı olsun, iyi ki varlar. Beni selamete getirdiler, sağ olsunlar. Cenabı Allah daha var etsin doktorlarımızı da ordumuzu da Allah keder vermesin. Güzel ilgileniyorlar şu anda da. Yavaş yavaş da toparlanıyorum."

  Tunceli de ayı saldırısına uğrayan köylü, yaralı haliyle 5 kilometre yürüdü #4

  Tunceli de ayı saldırısına uğrayan köylü, yaralı haliyle 5 kilometre yürüdü #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir