Euro
15.3305
1.77%
Dolar
13.4887
1.37%
Altın
772.18
1.43%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
775.994
2.25%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Ümraniye'de canlı bomba sanılan şahıs, akıl sağlığı tespiti için sevk edildi

  Şehirlerarası otobüse, başında motosiklet kaskı ile binen şahıs, canlı bomba olabileceği ihbarıyla gözaltına alındı. Şahsın akıl sağlığının tespit edilmesi için hastaneye sevk edildiği belirtildi.
  • DHA
  • 19.11.2020 - 13:31
  Ümraniye'de canlı bomba sanılan şahıs, akıl sağlığı tespiti için sevk edildi

   

  İstanbul Ümraniye'de önceki gün şehirlerarası otobüse başında motosiklet kaskı ile binen Zafer Y.,  diğer yolcular tarafından yapılan canlı bomba olabileceği ihbarı üzerine gözaltına alındı.

  Polis sorgusunda zorunlu olarak kask ile dolaştığını söyleyen Zafer Y., "Ben zorunlu olarak kaskla dolaşıyorum. Bundan dolayı polis merkezini sürekli aramak zorunda kalıyorum. Bu ses dalgaları yoğun şekilde kimyasal salgılamaktadır. Oksijeni bitirdiği için polisten yardım istemekteyim." dedi.

  SAVCILIK ADLİ KONTROL ŞARTI İLE MAHKEMEYE SEVK ETTİ

  Emniyet işlemlerinin ardından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen Zafer Y., savcılık tarafından akıl sağlığının tespiti amacıyla hastaneye yatırılmasına karar verilmesi için mahkemeye sevk edildi.

  "100 TANE ASKER BAŞIMA TABANCA DAYADI"

  Mahkemedeki sorgusunda kendisine elektronik ve lazer sistemleri ile saldırıldığını öne süren Zafer Y., "Kafamın kemik yapısını kesip atıyorlar. Şu anda savaş halindeyim. 100 tane asker başıma silahla tabanca dayadılar. Savaş gerekçesiyle üç gün içinde Türkiye'yi terk edeceğim. Suçsuzum" dedi.

  ÜÇ HAFTAYI GEÇMEMEK ÜZERE HASTANEYE YATIRILMASINA KARAR VERİLDİ

  Mahkeme, şüpheli Zafer Y.'nin üç haftayı geçmemek suretiyle Erenköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gözlem altına alınmasına karar verdi.

  Ümraniye de canlı bomba sanılan şahıs, akıl sağlığı tespiti için sevk edildi #1

   

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir