Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
580.312
-1.18%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  Vatandaşların aşı duyarlılığı Manisa'yı 2'nci sıraya taşıdı

  Aşıya olan ilginin arttığı bölgede, hedef doğrultusunda kısa zaman içerisinde aşılama oranını üst seviyelere taşıyarak başarı elde edilmesi amaçlanıyor.
  • İHA
  • 05.10.2021 - 18:39
  • Güncelleme : 05.10.2021 - 19:40
  Vatandaşların aşı duyarlılığı Manisa'yı 2'nci sıraya taşıdı

  Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen aşılama çalışmaları titizlikle sürdürülüyor.

  En yüksek nüfusa sahip olduğu bilinen Manisa, aşılama oranı en yüksek olan ikinci il olarak belirtildi.

  İkinci doz aşı olanların oranı yüzde 75'in, birinci doz aşı olanların oranı ise yüzde 90'ın üzerine çıkarak çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

  Hedef doğrultusunda, kısa zaman içerisinde aşısız hiçbir vatandaşın kalmaması amaçlanıyor.

  "HALKIN İLGİSİ OLDUKÇA İYİ"

  Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Kriz Koordinasyon Birim Sorumlusu Dr. Suat Özçevikel, "Turgutlu'muza destek amacıyla başkan yardımcımız ile birlikte Manisa'dan geldik. Turgutlu zaten çok iyi bir noktada. En uzak yere de erişebilelim diye gerekli çabayı ilçe müdürümüzle birlikte gösteriyoruz. Halkın ilgisi oldukça iyi. Biz onlara daha yakın olmak için mümkün olduğunca yakınlarında durmaya çalışıyoruz. Onların çok olduğu yerlere ulaşıp daha etkin hizmet vermeye çalışıyoruz" diye konuştu.

  Manisa aşılama oranında nüfusa göre ikinci sırada VİDEO


  Vatandaşların aşı duyarlılığı Manisa yı 2 nci sıraya taşıdı #1

  "VATANDAŞIMIZ AŞI OLDUKÇA SEVİNİYORUZ"

  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan Hasyiğit, "Turgutlu'da Ortapark'ta hafta sonu da dahil olmak üzere 7 gün aşı çalışmaları yapılmakta. Aynı zamanda mobil aşı uygulaması yapmaktayız. Pazar yerlerinde, Çarşamba Pazarı'nda, Pazartesi Pazarı'nda uyguluyoruz. Tüm halkımızı aşıya davet ediyoruz. Daha duyarlı olmalarını talep ediyoruz. Bizler de vatandaşımız aşı oldukça seviniyoruz. İnşallah bu katlanacak artacak ve tüm halkımızı aşılayacağız" şeklinde konuştu.

  Vatandaşların aşı duyarlılığı Manisa yı 2 nci sıraya taşıdı #2

  "HALKIMIZIN AŞIDAN KORKMAMASI GEREKİYOR"

  Aşı ekibinde yer alan Turgutlu Devlet Hastanesi Röntgen Teknisyeni Yücel Gün ise vatandaşlara seslenerek şunları söyledi:
  "Aşı ekibi olarak vatandaşımıza yardımcı olmak, hızlandırmak ve risk oranını düşürmek için buradayız. Halkın ilgi oranı çok yüksek biz de elimizden geldiğince tüm gayreti gösteriyoruz. Halkımızın aşıdan korkmaması, bir zararının olmadığını aksine faydası olduğunu bilmeleri gerekiyor. Zaten bunları da kendilerine izah ediyoruz onlar da bunu anlayarak aşılarını yaptırıyorlar." dedi.

  Vatandaşların aşı duyarlılığı Manisa yı 2 nci sıraya taşıdı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir