Euro
10.1354
-0.02%
Dolar
8.5212
-0.32%
Altın
498.87
0.42%
Borsa
1.383
1.62%
Bitcoin
342.739
0.51%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Zonguldak'ta iki kişinin öldürüldüğü davada, tanık ifadesi değişti

  2 kişinin öldürülerek ormana gömülmesiyle ilgili ifade veren tanık, ifadesini değiştirdi. Ölen kişilerin yakınları, tanığın ifade değiştirmesine tepki gösterdi.
  • DHA
  • 09.07.2021 - 17:13
  Zonguldak'ta iki kişinin öldürüldüğü davada, tanık ifadesi değişti

  Zonguldak Çaycuma’ya bağlı Nebioğlu beldesinde, 18 Temmuz 2020 tarihinde inşaat işçileri Salim Çatma ve Soner Çatma, tadilat için gittikleri Serkan Akgül'ün ailesiyle yaşadığı evde öldürülerek ormanlık alana gömüldü.

  Olayın ortaya çıkmasının ardından jandarma ekipleri, suça yardım ettikleri iddiasıyla anne Döndü Akgül, akrabaları Müzeyyen G., arkadaşları Fatih Çilesiz ve Erkan Ö. mahkemece tutuklandı.

  TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE TAHLİYE EDİLDİ

  Döndü Akgül, Müzeyyen G. ve Erkan Ö. tutukluk hallerine yapılan itiraz sonucu 18 Kasım'da tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Kaçan Serkan Akgül ve babası İsmail Akgül ise 20 gün boyunca ormanda yaşadıktan sonra İstanbul'daki bir evde 2 hafta kaldığı ortaya çıktı. Serkan Akgül ile İsmail Akgül, 1 Eylül'de il girişinde jandarma ekiplerine teslim oldu.

  Zonguldak ta iki kişinin öldürüldüğü davada, tanık ifadesi değişti #1

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

  İki işçiyi evdeki uyuşturucu maddeleri çaldıkları iddiasıyla öldürdüklerini iddia edilen Serkan Akgül ve İsmail Akgül tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmayı tamamlamasının ardından İsmail, Serkan ve Döndü Akgül ile Müzeyyen G. ve Fatih Çilesiz hakkında 'kasten adam öldürme' ve 'uyuşturucu madde ticareti yapma' suçlarından 2'şer kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 10'ar yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Erkan Ö. için ise 'suçluyu kayırma' suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

  Zonguldak ta iki kişinin öldürüldüğü davada, tanık ifadesi değişti #2

  "UYUŞTURUCULARI ÇALDIĞI İÇİN VURDUĞUNU SÖYLEMEDİ"

  Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanıklar İsmail Akgül, Serkan Akgül, Fatih Çilesiz, ölenlerin yakınları ve avukatlar katıldı.

  Duruşmada tanık olarak dinlenen S.K.'ye savcılıktaki ifadesinde Serkan Akgül'ün ilk olarak ayağından vurduğu Salim Çatma için 'Bu şimdi konuşur. Bunun cezası yatılmaz' şeklinde söylediği sözler soruldu.

  Bu şekilde ifade verdiğini hatırlamadığını söyleyen S.K., "Serkan beni eve çağırdı. Eve gittiğimde salonda Salim sırt üstü çekyatta yatar vaziyetteydi. Ayağına tampon uygulanmıştı. Soner'in bir şeyi yoktu. Ben neden böyle olduğunu sorduğumda 'bilmiyoruz' dediler. Ben doktor çağırmalarını gerekirse iyileşene kadar birkaç gün bakmalarını söyledim. Bir gün sonra ise Serkan beni aradı. Salim'i tedavi ettirdiğini söyledi. Beni olayla ilişkin bilgim bundan ibarettir. Bana uyuşturucuları çaldığı için vurduğunu söylemedi." dedi.

  Zonguldak ta iki kişinin öldürüldüğü davada, tanık ifadesi değişti #3

  TANIK İFADESİNE TEPKİ GÖSTERDİLER

  Ölen iki işçinin aileleri ise S.K.'nin ifadesine tepki gösterdi. S.K.'nin olayı bilmesine rağmen kendilerine ve kolluk kuvvetlerine ihbarda bulunmadığı için suçlu olduğunu söyleyen Soner Çatma'nın babası Salih Çatma, "Biz cenazeleri bulmadan evvel bize gelip oğlumun durumunu söyleyemez miydi? O da bu işin içindedir." dedi.

  Anne Nurten Çatma ve Elmas Çatma da S.K.'nin olayın içinde olduğunu iddia etti. Tutuklu sanıklardan İsmail Akgün ise bu olayın yaşanmasından çok pişman ve üzgün olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, tutuklu 3 sanığın da tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

  Zonguldak ta iki kişinin öldürüldüğü davada, tanık ifadesi değişti #4

  Zonguldak ta iki kişinin öldürüldüğü davada, tanık ifadesi değişti #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir