taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6902
6.3913
1421.99
99846.31
259.395

Dış basından derlenen haberlerde bugün

Yabancı medyanın öne çıkan gazetelerinin gündeminde, Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya yönelik baskıların artışına geniş yer verildi.

Haber Merkezi | 05.02.2019 - 12:36..
Whatsapp ile paylaş

ABD – THE NEW YORK TIMES

Trump'ın göreve başlama töreninde yer alan heyetin, törenin bağışçıları, finansman sağlayıcıları ve eylemleri hakkındaki belgeleri New York'taki federal savcılığa vermesinin istendiği iddiası, NYT’ın manşetine taşındı. Trump’ın “Birliğin Durumu” konuşması öncesinde Meksika duvarı tasarısı bütçesinin Cumhuriyetçiler tarafında da eleştirilmeye başlanıp daraltılması, gazetenin diğer bir ana gündem konusu oldu.

Dış basından derlenen haberlerde bugün

 

 

ABD – FINANCIAL TIMES

İngiltere'nin Brexit sürecinin, otomotiv sektörü üzerindeki olumsuz etkisini inceleyen gazete, Nissan’ın en çok satan modellerinden biri olan X-Trail'in Sunderland'da bulunan fabrikasındaki üretimine son verilmesi ana sayfasından paylaştı.

Dış basından derlenen haberlerde bugün

 

 

İNGİLTERE – THE GUARDIAN

Nissan’ın çekilme kararı sonrasında,  İngiliz hükümetinden gerekli 'destek ve güvenceleri' aldığını açıklaması, yoğun eleştiri aldı. Fransa'dan İngiltere'ye giderken Manş Denizi üzerinde kaybolan ve Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'yı taşıyan uçağın enkazında bulunan ceset, gazetenin kapağında öne çıkan bir diğer önemli konu oldu.

Dış basından derlenen haberlerde bugün

 

 

İNGİLTERE – THE NEW YORK TIMES

Gazetenin Avrupa edisyonu, Venezuela’da başkanlığını ilan eden ve ABD tarafından da desteklenen darbeci Guaido’nun başa gelme sürecini ‘bir başarı hikayesi’ olarak gündeme taşıdı.

Dış basından derlenen haberlerde bugün

 

 

FRANSA – LE MONDE

Fransız gazete, Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya yönelik uluslararası baskının artışına yönelik bir başlığa yer verdi.

Dış basından derlenen haberlerde bugün

 

 

İRAN – IRAN DAILY

Rusya’nın, Venezuela’da Guaido’yu başkan olarak tanıyan AB ülkelerine yönelik eleştirileri İranlı gazetenin gündeminde yer alırken, ABD Başkanı Donald Trump, "İran'ı gözlemek amacıyla Irak'ta bulunan askeri gücümüzü orada muhafaza etmek istiyorum" açıklamalarına ynelik yoğun tepkiler de ana sayfadaki yerini aldı.

Dış basından derlenen haberlerde bugün

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir