taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4684
6.20825
1306.555
104594.66
229.702

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

ABD'nin Çin'le ticaret çatışması sürerken, İngiltere'nin gündeminden Brexit düşmüyor.

Haber Merkezi | 22.02.2019 - 11:44..
Whatsapp ile paylaş

ABD – THE WALL STREET JOURNAL

ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşında, artık sona yaklaşılıyor. Beyaz Saray'daki yetkililer ve üst düzey Çinli müzakereciler, ticaret anlaşmasını yapmak için toplantılar yapıyor. Eğer 1 Mart'a kadar anlaşma sağlanamazsa ABD'nin, Çin'den ithal ürünlere yönelik yüzde 10 olan gümrük vergisi yüzde 25'e yükselecek.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

ABD – THE NEW YORK TIMES

ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldiği ilk günden itibaren Meksika sınırına inşa ettirmek istediği duvarı, bir türlü hayata geçiremedi. Federal Hükümetin bir süre kapalı kalması da birçok şeyi etkilemiş, devlet memurları bile maaşlarını almakta zorlanmıştı. Meksika duvarı ile ilgili belirsizlik ise devam ediyor.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

İNGİLTERE – THE GUARDIAN

İngiltere'de ise Brexit krizi devam ediyor. Brexit'in düzenlenmesi, ülkeyi ve meclisi ikiye bölecek gibi duruyor. Brexit için yapılacak oylamada, mecliste 25 milletvekilinin 'Brexit'i istemiyoruz' şeklinde oy verebileceği belirtiliyor. Bu nedenle de May'i, zor bir dönem bekliyor.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

ABD - TİMES

Times dergisinin 4 Mart tarihinde piyasaya sunacağı kapağında, 2020 yılında ABD'de yapılacak seçimlere gönderme yapıldı. Demokratik Parti'nin değiştiği, Clinton ve Obama devrinin artık yavaş yavaş sona erdiği de belirtildi.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

İNGİLTERE - FINANCIAL TIMES

Anlaşmasız Brexit, bazı şirketler için de ticari tehdit oluşturuyor. Yapılan bir araştırmaya göre; hızlı tren seferleri sırasında yapılacak detaylı pasaport kontrolleri nedeniyle günlük sıranın, 15 bine ulaşması bekleniyor.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir