taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6911
6.2891
1494.89
101930.07
273.225
56280.01

Anlaşmasız Brexit, AB vatandaşlarını endişelendiriyor

İngiliz hükümeti, anlaşmasız ayrılık halinde AB vatandaşlarının ülkede serbest yaşama ve çalışma hakkının sonlandırılacağını bildirdi.

AA | 19.08.2019 - 20:33..
Whatsapp ile paylaş

İngiltere, AB'den 31 Ekim'de anlaşmasız ayrılırsa AB vatandaşlarına ülkede yaşama ve çalışma imkanı veren "serbest dolaşım" hakkı sona erecek.

İngiltere'nin, Avustralya'daki gibi ihtiyaç duyulan becerilerin puanlanacağı bir sisteme göre göçmen alımı yapacağı tahmin ediliyor.

2 YILLIK SERBEST DOLAŞMA ÖNGÖRÜLÜYORDU

İngiliz Parlamentosu'nda üç kez reddedilen, eski Başbakan Theresa May'in AB ile mutabık kaldığı anlaşmaya göre, İngiltere'nin birlikten çıkışının ardından iki yıllık geçiş süreci boyunca serbest dolaşımın devam etmesi öngörülüyordu.

3.2 MİLYON AB VATANDAŞI YAŞIYOR

İngiltere'de, halihazırda yaklaşık 3.2 milyon AB vatandaşı ikamet ediyor.

Anlaşmasız Brexit, AB vatandaşlarını endişelendiriyor

Sunday Times gazetesi, dün İngiliz hükümetinin son bir ay içinde hazırladığı anlaşmasız Brexit senaryosunu yayınlamıştı.

Haberde, İngiliz hükümetinin basına sızan anlaşmasız Brexit senaryosuyla ülkenin petrol, gıda ve ilaç kriziyle karşı karşıya kalacağı ortaya konmuştu.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkeyi AB'den 31 Ekim'de anlaşma olsun veya olmasın ayırmaktaki kararlılığını sık sık yineliyor.

Anlaşmasız Brexit, AB vatandaşlarını endişelendiriyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir