taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8252
6.5563
1275.12
95952.77
238.894

BAE Türkiye karşıtlığına devam ediyor

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Suriye’de Türkiye tarafından oluşturulacak güvenli bölgeye karşı olduklarını belirtti.

Haber Merkezi | 01.02.2019 - 11:02..
Whatsapp ile paylaş
BAE Türkiye karşıtlığına devam ediyor

Orta Doğu'nun kanayan toprakları Suriye'de, savaşı bitirmek ve terörü sona erdirmek için tüm gücünü ortaya koyan Türkiye, kısa süre içerisinde önemli sonuçlar elde etti. Özellikle DEAŞ ve YPG terörüne karşı verilen mücadelede büyük başarılar elde edilirken, bu durum BAE'yi rahatsız etti.

BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Suriye’de Türkiye tarafından oluşturulacak güvenli bölgeye karşı olduklarını belirtti.

BAE Türkiye karşıtlığına devam ediyor

"ARAP OLMAYANIN ARAP ÜLKESİNDE İŞİ YOK"

Daha önce de Zeytindalı Harekatı için çirkin ifadeler kullanan Enver Gargaş, bu sefer de Türkiye'nin bölgede oluşuna tepki gösterdi.

Gargaş, gireni çıkanı belli olmayan ve mevcut koşulda Avustralya'nın dahi 13 bin kilometre öteden müdahale olmak için girişimlerde bulunduğu Suriye için “Arap olmayan bir ülkenin, bir Arap ülkesinin topraklarında olmasını reddediyoruz,” ifadeleriyle Türkiye'nin sahadaki faaliyetlerine tepki gösterdi.

YPG'YE DESTEK

Gargaş'ın skandal ifadeleri bunlarla da sınırlı kalmadı. Türkiye'nin yürüttüğü operasyonlara tepki gösteren Gargaş, YPG'ye de destek vermeyi ihmal etmedi.

Gargaş, “Kürtleri destekliyoruz. Kürtler büyük bedeller ödedi. Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde Kürtlerin korunması gerekir.” ifadelerini kullandı.

BAE'NİN TÜRK DÜŞMANLIĞI

Körfez'in şımarık çocuğu BAE'nin Türk düşmanlığı, uzun zamandır kendini gösteren bir gerçek. Özellikle Fahreddin Paşa meselesiyle ortaya çıkan bu gerçek, Zeytindalı Harekatı'yla zirveye ulaşmış, Türkiye karşısında YPG'nin bile desteklenmesiyle devam etti.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir