Necati Arabacı kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Necati Arabacı'nın suçları
ensonhaber.com

Avrupa'da adı çok sık suça karışan 'Hells Angel's' (Cehennem Melekleri) adlı motosiklet kulübünün liderliğini yapan Necati Arabacı, internette merak konusu olmaktadır.

'Cehennem Necati' olarak bilinen suç örgütü lideri Necati Arabacı, birçok suça karışmış ve Türkiye'den de sınır dışı edilmiştir.

Son olarak Monako’da lüks araçları çeken bir kanal tarafından görüntülenen Arabacı, son haliyle dikkat çekti. Bu kapsamda, "Necati Arabacı kimdir" araştırılıyor.

İşte hakkında bilgiler...

Necati Arabacı kimdir

Necati Arabacı, Türk kökenli bir organize suç lideridir.

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Yeşildağ köyünden gelen Arabacı, 1990'lı yıllarda Almanya'nın Köln şehrinde bar fedaisi olarak yeraltı dünyasına adım attı.

Zamanla Hells Angels motor çetesine katılarak Köln'ün fuhuş ve uyuşturucu ticaretinde etkili bir konuma yükseldi. Birçok genelevin işletmesine ortak oldu ve kayıtlı şirketler aracılığıyla bu faaliyetlerini gizledi​.

Hells Angels nedir

Hells Angels, 1948 yılında Kaliforniya, Fontana'da kurulmuş bir motorcu kulübüdür. Kulüp, kendine özgü yaşam tarzı, katı kuralları ve dünya genelindeki yaygın şubeleri ile tanınır.

Hells Angels, tarih boyunca organize suç, uyuşturucu ticareti, şantaj ve diğer yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirilmiştir. Bu suçlamalar, kulübün birçok üyesinin ve şubesinin hukuki sorunlar yaşamasına neden olmuştur​.

Birçok ülkede Hells Angels üyeleri çeşitli suçlardan dolayı tutuklanmış ve yargılanmıştır.

Necati Arabacı suçları

2002 yılında, suç örgütü kurmak, gasp, fuhuş ve insan kaçakçılığı suçlarından tutuklandı ve dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hapisteyken, kendisini tutuklayan savcıyı öldürtmek için bir kiralık katil tuttuğu ortaya çıktı.

2007 yılında cezasının bir kısmını çektikten sonra Türkiye'ye sınır dışı edildi. Ancak, Hells Angels'in Avrupa'daki etkinliklerini yönetmeye devam etti​.

Arabacı, 2018 ve 2020 yıllarında Türkiye'de tutuklandı ve delil yetersizliğinden serbest bırakıldı, ancak 2023 yılında yeniden tutuklandı.

Avrupa'da hala aktif olarak aranan bir suç lideridir ve organize suç dünyasında etkisini sürdürmektedir.