Tarım Cebimde nedir, ne işe yarar? Tarım Cebimde uygulaması nasıl indirilir?
ensonhaber.com

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geliştirilen Tarım Cebimde mobil uygulaması çiftçiler için geliştirilmiş kullanışlı ve pratik bir uygulamadır. Tarımsal faaliyetlerinizi kolaylaştırmak, güncel bilgilere ulaşmak ve desteklerden faydalanmayı sağlama amacıyla geliştirilen bu tamamıyla çiftçilere yöneliktir.

Kurbanlık alımında da kullanılabilen bu uygulama bayram öncesi vatandaşlar tarafından mercek altına alındı. Peki, Tarım Cebimde nedir? Tarım Cebimde nasıl indirilir, ne işe yarar?

Tarım Cebimde nedir, ne işe yarar?

Tarım Cebimde, tarafından geliştirilmiş, ücretsiz bir mobil uygulamadır. Çiftçilere yönelik birçok bilgi, hizmet ve desteği tek bir platformda sunarak, tarımsal faaliyetlerini kolaylaştırmayı ve verimliliklerini artırmayı hedefler.

Ayrıca Kurban Bayramı öncesi Tarım Cebimde üzerinden satın alınmak istenen kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabilme imkanını da sağlayan bir uygulamadır.

Tarım Cebimde nasıl indirilir?

Tarım Cebimde uygulamasını indirmeniz oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken tek şey Android kullanıcıları için telefonunuzdan veya tabletinizden Google Play Store’ açarak uygulama adını yazmak ve indir seçeneğine tıklamak.

IOS kullanıcıları için ise App Store’u açarak uygulama adının yazmanız ve indir seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Uygulamayı indirmenizin ardından giriş yapmak için e devlet girişi seçeneğini kullanarak T.C numaranız ve şifrenizle kolaylıkla giriş yapabileceksiniz.