taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.42545
6.1406
1315.26
97378.58
229.841

Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı görevini bırakıyor

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Meclis Başkanlığı görevini bırakıyor.

Haber Merkezi | 18.02.2019 - 21:25..
Whatsapp ile paylaş
Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı görevini bırakıyor

qwe

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Meclis Başkanlığı görevini bırakıyor. Yıldırım, veda yemeğinde konuşma gerçekleştiriyor.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"GÖREVİ CELAL ADAN'A DEVREDECEĞİM"

"İstifa dilekçemi Meclis Başkanlığı'na teslim edeceğim. Bugün itibarıyla TBMM Başkanlığı görevimden çekileceğim. Yarın sabah Celal Adan’a görevi devredeceğim.

Yürütmede bürokrasiyi hızlandırmak ve istikrarı temin ettirmektir. Türkiye'de 99 yılda 65 hükümet kurulmuştur. 65. Hükümetin Başbakanı ve parlamenter sistemin son Başbakanı olarak da şekilde görüldüğü gibi.
Kısacası hükümetin ömrü ortalama 1.5 yıl olmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile muradımız Türkiye'de daha uzun süreli ve istikrarlı yürütme sistemini tesis etmektir. 27. döneme 600 milletvekili ile başladık. Yani 50 milletvekili ile daha fazla milletvekili ile 27. dönemi aştık.

Yıldırım: Bugün itibarıyla TBMM Başkanlığı görevimden çekileceğim VİDEO

YENİ SİSTEME GÖRE MECLİS'TE DÜZENLEMELER YAPTIK

Tabiatıyla 1 Nisan tarihine geldiğimizde, mutlaka Meclis'in milletvekili sayısında bir değişiklik olacak. Ama nasıl bir değişiklik olacak onu şimdiden söylemiyoruz, sürpriz olsun. Milletvekili sayımızın 600'a çıkması sebebiyle takdir edersiniz ki Halkla İlişkiler binamızda bazı ihtiyaçlar hasıl oldu. Komisyon, personel odalarında düzenleme yapma ihtiyacı oldu. 53 yeni çalışma yeri milletvekillerimiz için yer oluşturduk. Yeni sisteme göre düzenlemeler yaptık. Hükümet, komisyon ilişkileri bakımından Meclis'te, Genel Kurul'da birtakım değişikliklere gittik.

KOMİSYONLARDA TOPLAM 495 SAAT ÇALIŞMA YAPILDI

Genel Kurulumuz 57 birleşim gerçekleştirildi. Toplam 482 saat çalışma yapıldı. Komisyonlarda 495 saat çalışıldı. Başkanlığımıza yönlendirilen 30 soru önergesi cevaplandırıldı. Milletvekillerimiz tarafından 837 araştırma önergesi verildi. Önergelerin 11'i görüşüldü."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir