Levent Gök kimdir

Levent Gök kimdir

CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök kimdir?

levent gök

Levent Gök, 24 Ekim 1959 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Babasının adı Salih Zeki, annesinin adı Güngör'dür.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 27 yıl serbest avukatlık yaptı. Siyasi kariyerine Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yaparak başladı. CHP Ankara İl Başkanlığı yapıp 2011 Genel Seçimlerinde Ankara’dan meclise girdi. Ankara 1. Bölge Milletvekili olarak meclise giren Gök, 2012 yılında CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Daha sonra bu üyeliğinden istifa etse de 22 Ekim 2014 tarihinde CHP Grup Başkanvekili oldu. Muharrem İnce’den boşalan koltuğa geçen Gök, İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Barolar Birliği Delegeliği gibi çeşitli görevlerde bulundu.

POLİSLERİN ANNELERİNE AĞIR KÜFÜR

Levent Gök, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki göstericiler arasında CHP Ankara Milletvekili polise yönelik kullandığı küfürlü ifadeler nedeniyle Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay'ın da aralarında bulunduğu bir grup polis Gök hakkında, kişilik haklarına saldırı suçundan manevi tazminat davası açtı.

İleri düzeyde İngilizce bilen Gök, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Levent’te bankamatik yangınıBaşkentte yağmur sonrası gökkuşağı oluştuKapadokyada turistler yeni günü gökyüzünde karşıladıAtmosfere giren göktaşı Brezilya’da geceyi gündüze çevirdi