Nurettin Canikli kimdir

Nurettin Canikli kimdir

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli kimdir

nurettin-canikl,i

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kabinede yaptığı değişiklikler sonucu AK Parti Grup Başkanvekili olan Nurettin Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na getirildi.

MALİYE BAKANLIĞI'NDA ÇEŞİTLİ GÖREVLERDE YER ALDI

Nurettin Canikli, 15 Mayıs 1960'da Giresun'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere Sheffield Üniversitesi'nde para-banka-finansman alanında tamamladı. Maliye Bakanlığında Maliye Başmüfettişi, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve İstanbul Defterdarı Vekili olarak görev yaptı, yeminli mali müşavirlik şirketinin ortağı olarak faaliyette bulundu.

AK PARTİ BAŞKANVEKİLLİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTÜYORDU

AK Parti Kurucu Üyesi olan Nurettin Canikli, 22, 23 ve 24. Dönem'de Giresun Milletvekili seçildi. Canikli, AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini yürütüyordu. İngilizce bilen Canikli, evli ve 4 çocuk babası.

Nurettin Sözen, müsilaj nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğanı suçluyorMSB, Sofi Nurettinin etkisiz hale getirilme anını paylaştıNurettin Canikli, 128 milyar dolara ne olduğunu grafiklerle anlattıRazi Canikligil, Zafer Şahin’e hakaretler savurup yayını terk etti