Ozan Doğulu kimdir?

Ozan Doğulu kimdir?

Kenan Doğulu'nun abisi olan Ozan Doğulu müzik çalışmalarını sürdürüyor.

d

OZAN DOĞULU KİMDİR?

13 Ocak 1972 İstanbul doğumludur. Şarkıcı Kenan Doğulu’nun abisidir. Aslen Gaziantepli'dir. Uzun süre Sezen Aksu’nun orkestrasının şefliğini üstlenmiştir. Bu aralar yoğun bir çalışma temposundan dolayı kendisini kardeşinin albüm çalışmalarına vermiştir.

KARİYERİ

Aynı zamanda kendisine ait bir proje olan ‘Ozan Doğulu live Project’ ile çeşitli mekânlarda sahne almaktadır. Doğulu çok küçük yaşta piyano ile tanışmış, Zeki Müren de dâhil olmak üzere birçok ünlü sanatçının arkasında çalmıştır. Vaktinin çoğunu piyano çalmaya ayıran Doğulu, konservatuarı 1.lik derecesiyle bitirmiştir. 2003 yılında Sezen Aksu’nun konserinde tanışmış olduğu Ece Yosmaoğlu ile 2007 yılında Maslak Refresh The Venue’de evlenmişlerdir.

Bu evlilikten Arya adında bir kızları olmuştur. Doğulu Albümünde  Sezen Aksu, Tarkan, Kenan Doğulu, Sıla, Ferhat Göçer, Ajda Pekkan, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali gibi isimlere yer vermiştir.

ALBÜMLERİ

130 Bpm (2010)

130 Bpm Allegro (2011)

130 Bpm Moderato (2014)

130 Bpm Quartet (2015)


KLİPLERİ

Alain Delon

Hata

Sen Mutlu Ol

Bunlar da Geçer

Kaybolan Yıllar

Beren Saat ve Kenan Doğulunun sahnede romantik anlarıHull City oyuncusu Ozan Tufan, Antalya kampı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladıİyi Partili Erozan, Taksim saldırganına terörist diyemediRasim Ozan Kütahyalı canlı yayına adalet terazisiyle geldi