taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.2528
Euro
6.8806
Altın
1566.93
Borsa
105993.65
Gram Altın
316.061
Bitcoin
53823.41

Bosna Hersek'te Kardeşlik Gecesi

Bosna Hersek'in orta kesimlerindeki Visoko'da, "Türkiye-Bosna Hersek Kardeşlik Gecesi" düzenlendi.

AA | 24.02.2019 - 02:08..
Whatsapp ile paylaş

Bosna Hersek-Türkiye Kardeşlik Platformunca Visoko'daki Mladost Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan binlerce kişi, Boşnak şarkıcı Armin Muzaferija ve Divanhana grubunun yanı sıra Türk şarkıcı Orhan Çakmak'ın şarkılarını dinledi.

Bosna Hersek'te Kardeşlik Gecesi

Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Türkiye'de Bosna Hersek denildiği zaman "Akan sular durur" ifadesinin kullanıldığına işaret ederek "Siz de bu gece Türkiye'ye olan sevdanızı gösterircesine bu salonu doldurdunuz. Bu anlamlı gecede benzer kültürlerimizin olduğunu bir kez daha gördük." diye konuştu.

Platform Başkanı Orhan Çakmak da bu yıl 7'incisi düzenlenen etkinliğin geleneksel hale geldiğini belirterek Türkiye ve Bosna Hersek’in yüzyıllardır kardeş olduğunu söyledi.

Bosna Hersek'te Kardeşlik Gecesi

MEHMET PALA: "BOSNA VATANIM GİBİ"

“Ertuğrul 1890” ve “Deliler” filmlerinin yanı sıra “Diriliş Ertuğrul” dizisinde de rol alan Mehmet Pala ise Bosna Hersek’i vatanı gibi gördüğünü anlatarak “Böyle bir kardeşliğe bir parça katkı sunabiliyorsam ne mutlu bana.” dedi.

“Diriliş Ertuğrul”un Bosna Hersek’te gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti aktaran Pala, diziler vesilesiyle birçok kişinin Türkçe öğrendiğini sözlerine ekledi.

Bosna Hersek'te Kardeşlik Gecesi

Etkinlikte, PTT Genel Müdürlüğü tarafından Visoko Belediyesine 5 adet tekerlekli sandalye bağışında bulunuldu.

Bosna Hersek ve Sırbistan'dan folklor ekiplerinin sahne aldığı gecede genç sanatçılar da Türkçe ve Boşnakça şarkılar seslendirdi. Program sonunda etkinliğin düzenlenmesinde katkıda bulunan Türk kurum ve kuruluşlarına teşekkür plaketi verildi.

Bosna Hersek'te Kardeşlik Gecesi

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir