taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5823
Euro
7.2518
Altın
1619.24
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.795
Bitcoin
41810.96
fuzulev

Cemaat devletten temizlenmeseydi Suriye'ye giremezdik

Cemaat'in dinlemelerinin önüne geçilmeseydi cemaatçi abiler Süleyman Şah operasyonunu önceden deşifre edecekti.


Whatsapp ile paylaş
Cemaat devletten temizlenmeseydi Suriye'ye giremezdik

süleyman şah

TSK, sabaha karşı yapılan Şah Fırat operasyonuyla Suriye'ye girdi ve Süleyman Şah türbesindeki kutsal emanetlerin yerini değiştirdi, oradaki askerleri de Türkiye'ye getirdi.

CEMAAT SÜLEYMAN ŞAH'I DEŞİFRE EDECEKTİ

Kasetçi cemaat daha önce Davutoğlu ve Hakan Fidan'ın da yer aldığı ve devletin çok gizli Suriye planının konuşulduğu dörtlü toplantıyı dinlemiş ve youtube'da yayınlamıştı. Devletin en gizli görüşmelerini bile internette yayınlayan Cemaat, son yapılan polis operasyonlarıyla devletten temizlenmemiş olsaydı şu an Süleyman Şah Karakolu'na kurtarma operasyonu düzenleyemeyecektik.

Gülen Cemaati ile AK Parti arasında dershane tartışmaları ile başlayan, tapelerin ses kayıtlarının yayınlanmasına uzanan gerginlik çok farklı noktalara gelmişti.

DÖRTLÜ GÖRÜŞMEYİ SIZDIRDILAR

Başta Erdoğan olmak üzere devletin üst düzey telefon görüşmelerini dinleyip internete servis eden Cemaat, işi, devletin gizli Suriye planlarını deşifre etme noktasına götürdü. İçinde dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TSK'nın iki numarası Orgeneral Yaşar Güler, dönemin MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu gibi isimlerin yer aldığı bir ses kaydı yayınlandı.

GİZLİ SURİYE PLANI DEŞİFRE OLDU

Bu ses kaydında, devletin 4 önemli ismi Türkiye'nin Suriye planlarını tartıştı. Suriye'de yaşanan gelişmeler ve bölgedeki tek Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'ne saldırı iddiasına kadar birçok konu konuşuldu. Dünyanın önde gelen hemen her ülkesi gibi Türkiye de, komşusu Suriye'de meydana gelen gelişmelere karşılık A, B ve C planlarını masaya yatırdı. Devletin üst düzey görevlileri bu planlar için fikirlerini ve olasılıkları ortaya koydu. Cemaat ise bu gizli görüşmeyi dinledi. Dinlemekle de yetinmeyip internete servis etti.

İSRAİL'LE İŞBİRLİĞİ

Cemaat'in, devletin bu gizli Suriye görüşmesini dinlemesi ve internete servis etmesi, Erdoğan'ın "Bunlar vatan haini, gizli servislerle işbirliği yapıyorlar" iddialarını güçlendirdi. Daha önce de Cemaat'in, Türk yöneticilerinin görüşmelerini İsrailli MOSSAD'a servis ettiği gündeme gelmişti.

CIA BAĞLANTILARI

Yıllardır Pensilvanya'da yaşayan Fethullah Gülen'in ABD ve İsrail başta olmak üzere birçok ülke ile birlikte çalıştığı, Türkiye'de önemli görevlerde bulunan cemaat mensupları aracılığı ile bir takım bilgileri CIA'ya verdiği de iddia edilmişti. Son olarak Cemaat'in Davutoğlu'nun da dahil olduğu gizli görüşmeyi dinleyip internette paylaşması bu iddiaları güçlendirdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir