taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.5795
6.1893
1513.47
95734.17
271.542

CHP'de deprem sürüyor: Marmaris ilçe yönetimi istifa etti

CHP'de olaylı PM toplantısının ardından Marmaris İlçe Başkanlığı yönetimi açıklama yaptı: İrademiz hiçe sayıldı, binin üzerinde üyemiz istifa edecek.

Haber Merkezi | 28.01.2019 - 13:38..
Whatsapp ile paylaş

31 Mart seçimlerine 2 ay kala, dün aday belirlemek için bir araya gelen PM üyeleri arasında gerginlikler yaşandı. Yaşanan tartışmalar üzerine toplantıyı terk eden de oldu, istifasını sunan da... Ancak gerginlikler henüz bitmedi.

"İRADEMİZ HİÇE SAYILDI" DEDİLER

CHP Marmaris İlçe Başkanlığı yönetimi, iradelerinin hiçe sayıldığını öne sürerek yedek üyelerle birlikte istifa ettiklerini duyurdu. İlçe Başkanı Tolga Akbay, "3 bin 700 üyemizin yarısı istifa edebilir." dedi.

CHP Marmaris İlçe Başkanı Tolga Akbay, yönetim kurulundaki asil ve yedek üyelerin istifasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

CHP'de deprem sürüyor: Marmaris ilçe yönetimi istifa etti

"ANTİ DEMOKRATİK BİR ŞEKİLDE BAŞKA İSİMLER GETİRİLDİ"

Yönetimin yedek üyelerle birlikte istifasını açıklayan Akbay şöyle konuştu:

"MYK toplantısında mevcut Belediye Başkanı Ali Acar aday olarak açıklandı. PM toplantısında demokratik olmayan, hukuksuz, etik olmayan, anti demokratik bir şekilde başka bir isim getirildi. Bizim derdimiz isimler değil. Marmaris ilçe örgütünün siyasi iradesi hiçe sayıldı. Biz bu nedenle sabahleyin acil olarak toplandık.

CHP Marmaris ilçe yönetimi istifa etti VİDEO

"İRADEMİZİN HİÇE SAYILMASI KABUL EDİLEMEZ"

İrademizin hiçe sayılması kabul edilemez. Oy birliği ile CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak, yönetim kurulu üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayız."

"BİNİN ÜZERİNDE ÜYEMİZ İSTİFA EDECEK"

Akbay, CHP'de siyaset yapma imkanın bulamadıklarını belirterek, "Öğleden sonra binin üzerinde üyemiz istifa edecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün, il başkanımız, mevcut milletvekillerimiz, sürekli Marmaris'teki iradeyi hiçe sayarak, kendi iradelerini ortaya koydular.

Bu süreçte de kendi iradelerinin ortaya konmasının, Marmaris'te yönetimin iradesini hiçe sayarak bunun mücadelesini verdiler. Bu anti demokratik ve etik olmayan bu duruma, sessiz kalmamız mümkün değildi." değerlendirmesinde bulundu.

Gazetecilerin soruları üzerine başka siyasi partilerle görüşmelerinin olacağına dikkati çeken Akbay, "3 bin 700 üyemizin yarısı istifa edebilir." ifadelerini kullandı.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir