taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6686
6.2698
1505.36
101855.21
274.31
57713.53

CHP'den LGBTİ etkinliklerinin yasaklanmasına kınama

Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, "Ankara Valiliğinin Türkiye Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İnterseks Birliği etkinliklerine yönelik yasağını kınıyoruz" dedi.

AA | 10.10.2018 - 11:22..
Whatsapp ile paylaş

w3e

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Ankara Valiliği'nin Türkiye Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İnterseks Birliği'nin (LGBTİ) etkinliklerine yönelik yasağını kınadıklarını bildirdi.

"HUKUKA AYKIRI"

Gökçen, yaptığı yazılı açıklamada, LGBTİ'nin tüm sosyal etkinliklerinin "toplumsal hassasiyetler" gibi muğlak nedenlerle, hukuka aykırı olarak yasaklandığı değerlendirmesinde bulundu.

"NEFRET SÖYLEMİNE MARUZ KALIYORLAR"

Her geçen gün toplumdan dışlanan, eğitim, çalışma, sağlık hatta yaşama hakkından bile mahrum bırakılan LGBTİ'lilerin ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu öne süren Gökçen, LGBTİ'lilerin her geçen gün medya ve siyasetçiler tarafından nefret söylemine maruz kaldıklarını iddia etti.

Gökçen, "Ankara Valiliği'nin LGBTİ etkinliklerine yönelik yasağını kınıyoruz. Valiliğin yasağı nefret suçlarına zemin hazırlıyor. Etkinliklerini yasaklasanız da, kabul etseniz de, etmeseniz de, LGBTİ'liler vardır." ifadesini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir