taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7969
6.4665
1491.28
98415.34
277.825
47679.76

Çin sözcüsü: ABD’yle ticaret savaşından korkmuyoruz

ABD-Çin arasındaki ticaret savaşında iki taraf da geri adım atmıyor. İki ülkenin arasında iplerin iyice gerilmesiyle, Çin tarafından "ABD’den korkmuyoruz" açıklaması geldi.

AA & Ensonhaber | 15.05.2019 - 11:57..
Whatsapp ile paylaş

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Geng Shuang, çarşamba günü yaptığı basın toplantısnda, ülkenin ticaret savaşı gündemine değindi.

"SAVAŞI BAŞLATTIYSANIZ, SAVAŞIRIZ"

ABD ile Çin arasında devam eden anlaşmazlığı çözmeye yönelik görüşmelerin devam ettiğini belirten sözcü, anlaşma olmaması durumunda da yükselecek bir ticari savaştan korkmadıklarını belirtti.

Çin sözcüsü: ABD’yle ticaret savaşından korkmuyoruz

Sözcü Shuang, yaptığı açıklamada “Çin'in bir ticaret savaşı istemediğini, ancak bundan da korkmadığını” belirterek "Biri bu savaşı başlattıysa, sonuna kadar savaşırız" ifadelerini kullandı.

"ÇİN HİÇBİR ZAMAN BASKILARA BOYUN EĞMEZ"

Shuang, konuşmasında şunları söyledi: "Çin birçok defa karşılıklı yükselen gümrük vergilerinin hiçbir problemi çözemeyeceğini söyledi. Bir ticaret savaşı, iki taraf için de zararlı olacaktır. Çin bir ticaret savaşı istemiyor, ancak bundan korkmuyoruz da. Biri bu savaşı başlattıysa, sonuna kadar savaşırız. Çin hiçbir zaman dış baskılara boyun eğmez. Egemenliğimiz ve çıkarlarımızın korunması konusunda kararlıyız."

Çin sözcüsü: ABD’yle ticaret savaşından korkmuyoruz


Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir