taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3086
6.00695
1326.53
101728.51
226.452

Çin'de ilkokulda bıçaklı saldırı: 20 yaralı

Çin'de yetkililer, başkent Pekin'deki bir okul çalışanının ilkokul sınıfına düzenlediği bıçaklı saldırıda üçü ağır, 20 çocuğun yaralandığını açıkladı.

REUTERS | 09.01.2019 - 06:43..
Whatsapp ile paylaş

Pekin'in büyük semtlerinden Xicheng yerel yönetimi, zanlının olay yerinde gözaltına alındığını, saldırının nasıl yaşandığı konusunda soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Tüm yaralı çocukların hasteneye götürüldüğü ve ağır yaralı çocukların durumunun kontrol altına alındığı belirtildi.

Yerel yönetimin açıklamasında saldırıda silah kullanılıp kullanılmadığı söylenmezken, sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, bazı çocukların baş bölgelerinde bıçak yaraları olduğu vurgulandı.

Bir görgü tanığı, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, okulun yanındaki hastanede yoğun güvenlik önlemlerinin alındığını söyledi.

Çin'de ilkokulda bıçaklı saldırı: 20 yaralı

ÇİN'DE ÇOCUKLARA YÖNELİK SALDIRILAR

Çin'de şiddet içeren suçlar nadiren görülüyor, ancak son yıllarda çoğu çocukları hedef alan bir dizi bıçaklı ve baltalı saldırı düzenlendi ve çok sayıda okul, bu saldırılar yüzünden güvenlik önlemlerini artırdı.

Ocak 2017'de ülkenin güneyinde bir kişi, mutfak bıçağıyla 12 çocuğu bıçaklamıştı. Savcılar, zanlının saldırıyı hayatının istediği gibi gitmemesi ve bir komşusuyla yaşadığı tartışma yüzünden düzenlediğini söylemişti.

Çin'de ilkokulda bıçaklı saldırı: 20 yaralı

Geçen Nisan'da da Kuzeybatı Çin'deki bir okulun önünde dokuz kişi öldürülmüştü. Zanlının, okulda uğradığı zorbalığın intikamını almak isteyen eski bir öğrenci olduğu söylenmişti.

Kasım ayında da bir aracın, bir yuvanın önündeki kalabalığın üzerine sürülmesi sonucu beş kişi hayatını kaybetmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir