taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5206
Euro
7.2169
Altın
1617.23
Borsa
87976.75
Gram Altın
339.638
Bitcoin
41023.26
fuzulev

Çölaşan: Başını açmayan burs için başvuramaz - İzle

ADD Genel Bşakanı Tansel Çölaşan 'Başını açmayan öğrenciler ADD'ye burs için başvuramaz' dedi.

06.01.2011 - 08:24..
Whatsapp ile paylaş
Çölaşan: Başını açmayan burs için başvuramaz - İzle

Çölaşan: Başını açmayan burs için başvuramaz - İzle

ENSONHABER.com/ÖZEL Tahliyelerin konuşulduğu Karşıt Görüş'te Fikri Akyüz ile Tansel Çölaşan'ın türban tartışması stüdyoyu gerdi.

BAŞINI AÇMAYAN ÖĞRENCİLER BAŞVURAMAZ

Fikri Akyüz'ün ''Türbanlı öğrencilere burs vermiyorsunuz'' ifadelerine sinirlenen Çölaşan, konuya açıklık getirmek istedi. Ancak Akyüz'ün sürekli müdahale etmesi stüdyoyu gerdi. Türban konusu Akyüz ile Çölaşan arasında karşılıklı atışmaların yaşanmasına neden oldu. Çölaşan, bu ifadelerin yanlış olduğunu, kendilerinin dernek olarak yasada konulan hükümlere göre başvuru aldıklarını belirtti.

ÇÖLAŞAN: BAŞI AÇIK FOTOĞRAF VERMELERİ GEREKİYOR

Türbanlı öğrencilere başı açık bir fotoğraf ile başvurdukları takdirde burs verdiklerini ifade eden Çölaşan, böyle bir söylemin yanlış olduğunun altını çizdi. Çölaşan ADD bünyesinde yüzlerce türbanlı kadınların ve kızların bulunduğunu sadece yasal olan bölümlerde çalıştırmadıklarını, ancak başlarını açtıkları takdirde sorun olmadığını belirtti. Başı açık fotoğraf ile başvurmayan öğrencileri kanunen kabul edemediklerini ifade eden Çölaşan ile Fikri Akyüz arasında sert tartışma çıktı. 

İşte Çölaşan'ın o sözleri...

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir