taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.27905
5.96445
1321.015
102715.01
224.228

Erdoğan Bolton ile görüşmeyi kabul etmedi

Erdoğan'dan randevu alamayan Trump'ın danışmanı Bolton, İbrahim Kalın ile görüştükten sonra ülkesine döndü.

Haber Merkezi | 08.01.2019 - 12:43..
Whatsapp ile paylaş
Erdoğan Bolton ile görüşmeyi kabul etmedi

Türkiye ziyareti öncesi İsrail'de, "ABD askerleri, Suriye'nin kuzeyindeki Kürtleri korumaya yönelik bir anlaşma olmadan çekilmeyecek" açıklamasıyla tepki gören ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ülkesine döndü.

Ankara'da Cumhurbaşkanılığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile görüşen Bolton, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da randevu istemişti. Ancak skandal açıklamaları nedeniyle kendisine randevu verilmedi.

"MUHATABI KALIN'DIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bolton'un muhatabı İbrahim Kalın'dır" açıklamasında bulundu.

Erdoğan Bolton ile görüşmeyi kabul etmedi

ERDOĞAN GRUP TOPLANTISINDA TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bolton'un sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE EDEN TEK ÜLKE TÜRKİYE'DİR"

"Mahalli seçimler ve ana muhalefet sorunumuzla uğraşırken, ekonomik tedbirleri ele alırken, ülkemizin çıkarlarını korumayı ihmal etmedik. Suriye meselesinde kritik bir dönemden geçiyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğü, yeni anayasa ve özgür seçimler konusunda aynı kararlı duruşu sergiliyoruz. 3.5 milyonun üzerinde Suriye sığınmacıyı barındıran ülke olarak en büyük insani yükü biz üstlendik. Terör örgütleriyle gerçek anlamda mücadele eden tek ülke Türkiye'dir. DEAŞ'ı etkisiz hale getirip darmadağın eden Türkiye olmuştur. Kahraman askerlerimiz tarafından söndürülen DEAŞ balonu sonrası Suriye toparlanma sürecine girdi.

BOLTON YPG KİMDİR TANIMIYOR

Ancak Bolton'un verdiği mesajı yutmamız mümkün değil. Bunlar bu ülkede benim Kürt vatandaşım kimdir, YPG kimdir sanırım bunları tanımıyorlar. PKK-YPG/PYD benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Biz bu terör örgütü mensuplarını ister Kürt vatandaşlarımızın, ister Arapların içinden çıkmış, ister Türklerin içinden çıkmış olsun teröristse hakkından geliriz. Terörist olacak, bunlar Kürt, bunlara dokunmayın... Yok böyle bir şey. Teröre yeni bir tarif mi geliştirdiniz? Teröre yeni bir tarif mi geliştirdiniz? Teröristse gereğini yaparız. Bolton çok ciddi yanlış yapmıştır. Suriye'deki terör koridoru içinde yer alanlar gerekli dersi alacaktır."

Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı'ndan Suriye açıklaması haberi
Erdoğan Bolton ile görüşmeyi kabul etmedi

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir