taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.759
6.417
1527.06
97149.04
282.791

Cumhurbaşkanı: Tank Palet Fabrikası Katarlılara satılmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Tank Palet Fabrikası Katarlılara satıldı" iddialarına "Hala yalan söylüyor." cümlesiyle karşılık verdi.

Haber Merkezi | 09.02.2019 - 12:23..
Whatsapp ile paylaş
Cumhurbaşkanı: Tank Palet Fabrikası Katarlılara satılmadı

Tuzla Tersanesi'nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591) Denize İniş Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın Katarlılara satıldığı iddiaları hakkında da konuştu.

"KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARI MİLLİ KAYGILAR TAŞIMIYOR"

İddiaları özellikle ve sürekli olarak dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap veren Erdoğan, şunları söyledi: "CHP Genel Başkanı'nın Sakarya'daki Tank Palet Fabrikamıza dair gündeme getirdiği iddiaların ne milli kaygılarla ne savunma sanayimizle ne de orada çalışan kardeşlerimizin, hassasiyetleriyle hiçbir ilgisi yoktur.

"ONCA AÇIKLAMAMIZA HALA YALAN SÖYLÜYOR"

CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya rağmen, inatla ve ısrarla hala bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Karasu'daki konuşmamda da söylediğim gibi; Tank Palet Fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri söz konusu değil. Fabrika devlete aittir. Arazideki her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir ve öyle kalacaktır. Alımı yapan firma; yüzde 50'si Katar, yüzde 50'si Türkiye ortaklığı olan bir firmadır. 40-50 milyon dolarlık yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Yapılan iş; sadece işletme hakkının belli şartlar ve süreler dahilinde (ki bu 25 senedir) ülkemizin öncü kuruluşlarından birine devredilmesidir. Bu firmamız, fabrikayı çok daha güçlü ve verimli hale getireceklerdir."

Cumhurbaşkanı: Tank Palet Fabrikası Katarlılara satılmadı VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir