Dolar
7.8409
-0.3178%
Euro
9.296
-0.0408%
Altın
1923.98
0.9338%
Borsa
1211.48
0.0883%
G. Altın
485.063
0.5847%
Bitcoin
97556.56
3.8929%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C
  ABD Başkanı Donald Trump taburcu oldu

  ABD Başkanı Donald Trump taburcu oldu

  ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs tedavisi gördüğü Walter Reed Askeri Hastanesi'nden taburcu oldu.
  • AA & Ensonhaber
  • 05.10.2020 - 21:47
  • Güncelleme : 06.10.2020 - 04:05

  ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüse yakalanmasının ardından tedavi için Maryland eyaletine bağlı Bethesda kentinde bulunan Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

  Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün yerel saatle 18.30’da Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesi'nden taburcu olacağını duyurdu.

  Trump, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu-Video

  TRUMP, TABURCU OLACAĞINI TWİTTER'DAN DUYURDU

  Başkan Trump, “Bugün saat 18.30'da harika Walter Reed Tıp Merkezi'nden ayrılıyor olacağım. Kendimi gerçekten iyi hissediyorum! Covid'den korkmayın. Hayatınıza hakim olmasına izin vermeyin. Trump yönetimi altında gerçekten harika ilaçlar ve bilgiler geliştirdik. 20 yıl öncesine göre daha iyi hissediyorum!” dedi.

  ABD Başkanı Donald Trump taburcu oldu #1

  TABURCU OLDU

  Walter Reed Askeri Hastanesi'nde tedavi gören Trump, bugün doktorlarının onayıyla hastaneden taburcu oldu.

  Trump, hastaneden üzerinde takım elbisesi ve yüzünde maske ile yürüyerek çıkıp, kendisini bekleyen gazetecilere baş parmağını kaldırıp "her şey yolunda, sorun yok, çok iyi" anlamlarında kullanılan işareti yaparak görüntü verdi.

  Hastane çıkışı özel aracına bindirilen Trump, yakın bir mesafede bekleyen "Marine One" isimli helikopter ile Maryland'da bulunan hastaneden, Washington DC'deki Beyaz Saray'a götürüldü.

  Trump'ın tedavisi Beyaz Saray içindeki konutunda devam ettirilecek.

  ABD Başkanı Donald Trump taburcu oldu #2

  NEFES ALIP VERİRKEN ZORLANDI

  Beyaz Saray'daki konutuna geldiği sırada iyi bir imaj çizmeye çalıştığı gözlenen Trump'ın, nefes alıp verirken zorlandığı gözlendi.

  ABD Başkanı Donald Trump taburcu oldu #3

  "ONDAN KORKMAYIN"

  Beyaz Saray'a geçen Trump, "Koronavirüs hakkında çok fazla şey öğrendim. Kesin olan bir şey var. Virüsün sizi ele geçirmesine izin vermeyin, ondan korkmayın. Virüsü yeneceksiniz." ifadelerini kullandı.

  ABD'nin dünyadaki en iyi ilaçlara sahip olduğunu savunan Trump, "Hastaneye ilk gittiğimde kendimi iyi hissetmiyordum. Ancak iki gün önce hastaneden ayrılabilirdim. Uzun zamandır ilk defa kendimi bu kadar iyi hissediyorum." dedi.

  İzleyicilerine, hayatlarını virüse teslim etmeme çağrısında bulunan Trump, "İşimizin başına dönüyoruz. Lideriniz olarak ben önde olacağım. Biliyorum ortada tehlike var ama bunu yapmak zorundaydım. Önde duracağım ve liderlik yapacağım." değerlendirmesinde bulundu.

  Kendini daha iyi hissettiğini vurgulayan Trump, "Belki de benim bağışıklığım vardır, bilemiyorum. Ama virüsün sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Dikkatli olun." diye konuştu.

  Trump, aşı ve tedavi çalışmalarının devam ettiğinin altını çizerek, Walter Reed Askeri Hastanesi'nde kendisi ile ilgilenen herkese teşekkür etti.

  Trump, koronaya yakalandı

  ABD Başkanı Donald Trump taburcu oldu #4

  Görüş Bildir