Petrol
111.65
-0.35%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
488.139
2.86%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  ABD IŞİD'in öldürdüğü gazetecinin ailesini susturdu

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, bakanlığın hakkında çıkan tehdit iddialarını reddedetti.
  • 13.09.2014 - 08:38
  ABD IŞİD'in öldürdüğü gazetecinin ailesini susturdu

  Marie Harf

  Amerikan ABC televizyonunun haberi, Foley'nin ailesi, oğullarını kaçıranlara fidye ödememeleri için Amerikan yönetimi yetkilileri tarafından tehdit edildiklerini öne sürmüştü.

  "BAKANLIK TEHDİT OLARAK DEĞERLENDİRECEĞİMİZ BİR ŞEY YAPMAZ"

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf da bakanlığın aileye, fidye öderlerse kovuşturmaya uğrayacaklarını söylediği iddiasını reddederek, "İşimizin bir parçası, aileye, teröristlere fidye ödenmesi hakkındaki yasalarımızı anlamalarına yardımcı olmak, ancak bu bakanlık, tehdit olarak değerlendireceğimiz hiçbir şey yapmaz ve yapmadı da" dedi.

  GAZETECİLERİN VİDEOLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

  Amerikalı gazeteci James Foley'nin bir IŞİD üyelerince kafasının kesilerek öldürülmesini gösteren bir video 19 Ağustos'ta internet ortamında yayınlanmıştı. Bundan iki hafta sonra da diğer bir Amerikalı gazeteci Steven Sotloff'un benzer bir videosu ortaya çıkmıştı.

  DÜZENLENEN OPERASYON BAŞARISIZ OLMUŞTU

  Pentagon, Foley'nin de aralarında olduğu, Suriye'de IŞİD'in elindeki Amerikalı rehineleri kurtarmak için bu yaz hava ve kara unsurlarının dahil olduğu gizli bir operasyon düzenlendiğini açıklamış, ancak operasyonun rehinelerin hedeflenen noktada bulunmaması nedeniyle başarısız olduğunu belirtmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir