Euro
9.3432
0.08%
Dolar
7.8233
-0.03%
Altın
447.12
0.02%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
150.910
5.90%
7ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 7 C
  ABD Kongre binasında kırmızı alarm

  ABD Kongre binasında kırmızı alarm

  ABD Kongre binası dışında silah sesleri duyuldu. Silah sesleri nedeniyle giriş ve çıkışlar kapatıldı.
  • 03.10.2013 - 21:08

  ABD'de polis ile Beyaz Saray barikatını otomobiliyle aşmaya çalışarak kaçan bir kadın saldırgan arasında kovalamaca yaşandı. Çevresine de ateş açan saldırganı takip, ABD Kongre binası yakınlarına kadar sürdü. Ardından ise saldırgan polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Öldürülen kişinin 18 yaşında olduğu öğrenildi.

  ABD'deki saldırganın durdurulmaya çalışıldığı o anlar

  ABD Kongre binası yakınlarında yankılanan silah sesleri paniğe neden oldu. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken olayın polis ekipleriyle şüpheli bir araç arasındaki kovalamaca nedeniyle meydana geldiği öğrenildi.

  Edinilen bilgiye göre; bir kadın şüpheli otomobiliyle Beyaz Saray girişindeki barikatları aşmaya çalıştı. Bunun üzerine polis ekipleri, Beyaz Saray önünden itibaren siyah renkli bir aracı takip etmeye başladı.

  ARAÇTA BİR DE KIZ ÇOCUĞU BULUNUYORDU

  Kovalamaca Kongre binasına kadar sürdü. Polis ekipleri, burada 18 yaşında olduğu öğrenilen şüpheliyi vurarak öldürdü. Ayrıca polisin hedef aldığı araçta bir kız çocuğu bulunduğu öğrenildi.

  KONGRE GİRİŞ ÇIKIŞLARA KAPATILDI

  Olay sırasında bir polis memuru da yaralandı. Güvenlik güçlerini alarma geçiren olay nedeniyle Beyaz Saray ve ABD Kongresi'nin olduğu bölge güvenlik çemberine alındı. Kongre'ye giriş-çıkışlara bir süre izin verilmedi.

  TERÖR SALDIRISI İHTİMALİ DÜŞÜNÜLMÜYOR

  Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, güvenlik güçlerinin terör saldırısı ihtimali üzerinde durmadığı kaydedildi.

  OBAMA BİLGİ ALDI

  ABD Başkanı Barack Obama'nın, ABD Kongresi çevresinde silahla ateş açılmasıyla ilgili bilgilendirildiği belirtildi. Beyaz Saray yetkililerinin olayı izlediği ve güvenlik güçleriyle temasta olduğu da kaydedildi.

  ABD Kongre binasında kırmızı alarm #1

  ABD Kongre binasında kırmızı alarm #2

  ABD Kongre binasında kırmızı alarm #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir